Двата тима завършиха наравно 2:2 в мадридското дерби
Обновена: 3 мар 2014 13:47 | 2 мар 2014 22:03,
0
Кристиано Роналдо се бори за топката с Хуанфран. Снимка: Ройтерс

Атлетико и Реал не излъчиха победител и завършиха наравно 2:2 в мадридското дерби от 26-я кръг на испанската Примера Дивисион, игран на стадион "Висенте Калдерон".

Двата тима си размениха периоди на надмощие, но в крайна сметка равенството бе най-справедливият резултат.

Карим Бензема откри за Реал още в 3-та минута, но Коке изравни в средата на полувремето за Атлетико след добра игра на Арда Туран. В края на полувремето пък Габи изведе домакините напред с невероятен удар от 30 метра.

В началото на второто полувреме Атлетико бе малко по-активен, но Реал бързо овладя инициативата и натисна. Роналдо и Бензема пропуснаха две положения, но все пак в 82-та минута португалецът изравни резултата.

Така Реал Мадрид остава на първо място, като продължава да има 3 точки аванс пред градския си съперник. Барселона обаче може да се доближи само на точка до белите, ако победи малко по-късно тази вечер Алмерия.