Българката се пребори за първото място в сноубордкроса
Обновена: 5 мар 2016 16:57 | 5 мар 2016 15:45,
13
Снимка: архив Reuters

Най-добрата българска състезателка Александра Жекова спечели първото място в дисциплината сноубордкрос от Световната купа по сноуборд във Вейзона (Швейцария).

На финала Жекова победи след фотофиниш Бел Брокхоф (Австралия). Трета се нареди олимпийска шампионка в дисциплината Ева Самкова (Чехия), пише gol.bg

Победата е трета в кариерата на Жекова за Световната купа. За последно българката спечели на 25 март 2011 в Ароса (Швейцария). През 2014-а отново във Вейзона тя завърши трета, когато за последно беше на подиума в старт за СК. Общо досега в кариерата си Жекова има 17 подиума.

Още спортни новини четете в gol.bg

13
10
8

43

Румен40 преди 8 години
До АнонименКви премии кви пет лева бе ***! Нейните премии за година са по-малки от месечната заплата на футболист-чалгар! Държавата да забрани футбола в България (и без това останаха само 9 отбор) и освободените огромни средства да се инвестират в млади таланти в спортове където печелим медали от световни и европейски първенства- лека атлетика, тежка атлетика, борба, бокс, вдигане на тежести, биатлон, художествена гимнастика и др.!
9
24

34

Анонимен преди 8 години
Гордост...дрън-дрън. Спечелила пиклата един турнир, а те го представят все едно е спечелила световна титла. А да не говорим на Олимпиадата за петото й място как я удавиха в държавни премии - много по-големи от тези, които БОГАТИ държави дават на олимпийските си ШАМПИОНИ.Връзкарка. Богаташко детенце (то кой друг има средства да тренира такъв луксозен спорт?). Радвайте й се. Аз се радвам на скромните ни спортисти, тръгнали от нищото и постигнали истински успехи.