IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Мирчев за Борисов и Пеевски: Трябваше една година, за да бъде махната тази охрана

ДБ ще подкрепят създаването на временна комисия за дейността в бившата хижа "Петрохан"

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

Трябваше една година, за да бъде махната тази охрана. Преди 10-ина дни комисията е решила охраната да остане. Разликата с днес е, че само една – шефът на ДАНС вече е различен. Шефът на ДАНС не обслужва Делян Пеевски и в момента, в който шефът на ДАНС не обслужва Делян Пеевски, същата тази комисия взима различно решение, което означава, че това са политически решения. 

Това заяви пред журналисти в парламента депутатът от ПГ на "Демократична България" (ДБ) Ивайло Мирчев след свалянето на охраната на лидера на ДПС Делян Пеевски и на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, предаде БГНЕС. 

"Преди малко повече от година ние първи казахме и дадохме факти за това, че охраната на Бойко Борисов и на Делян Пеевски, която имат от Националната служба за охрана (НСО), е по повод фалшив сигнал за агенти на руското ГРУ, които са дошли в България с цел извършване на покушение към политически лидери", каза Мирчев. 

Мирчев напомни за предложението на ДБ НСО да не охранява народни представители, различни от председателя на парламента.

"Ако има застрашен депутат, МВР е готово винаги да му окаже съдействие, както и при всеки български гражданин", добави той и допълни, че свалянето на охраната на Борисов и Пеевски е една добра, символна стъпка, с която се спестяват много милиони на година. 

Оттук нататък, по думите му, трябва да се заемат със сериозните неща. Мирчев отново настоя за създаването на временна комисия за установяване на огромната разлика в доходите на Делян Пеевски - над 100 млн. лв., между това, което е декларирал той и между това, което са декларирали като изплатен дивидент неговите фирми.

"Прокуратурата обслужва Делян Пеевски и в момента продължава да го прави", каза още той. 

Мирчев съобщи, че ДБ ще подкрепят създаването на временна комисия за дейността в бившата хижа "Петрохан".

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
България
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата