Стотици културни дейци, политици и граждани се стекоха в столичния храм "Света София", за да си вземат последно сбогом с политика, писател, журналист, продуцент и сценарист Любен Дилов-син. Междувременно четири електронни табла, поставени на площад "Александър Невски", излъчваха негови изказвания и интервюта.
"Той бе човек, ,който казваше и най-тежките неща по най-забавния начин. Изключителен човек извън стандарта, извън нормите, човек с огромен интелектуален капацитет, човек с невероятно чувство за хумор, лек, позитивен. Човек, който винаги след себе си оставаше приятелства, уважение и огромен респект", заяви министърът на културата Евтим Милошев.
"България загуби един изключително ярък, цветен и необикновен човек. Загуби човекът, който наложи стандарт в този преход, който може би още не е свършил, стандартът на едно цяло поколение, към което принадлежим, начинът на живот след 1989 година. Той беше човек, който остави много ярък белег и следа във всички нас", добави той.
"Аз го познавах от малък. Той успя да премине през живота така, че да накара повечето хора да го обичат, включително и хора, които мислеха съвсем различно от него. Това да можеш да създаваш солидарност между хора, които не са на твоя акъл, е рядка способност. И да се надяваме, че небесата ще успеят да му осигурят една нова сцена", заяви медийният експерт доц. Георги Лозанов.
Любен Дилов-син почина на 2 юни в болница, на 61-годишна възраст, след масивен инфаркт
Роден е на 19 ноември 1964 г. в София. Син е на писателя Любен Дилов.
Дилов-син беше депутат в 40-то, 45-тото, 46-тото, 47-тото, 48-тото, 49-тото, 50-тото, 51-ото Народно събрание. Той бе избран за депутат в 52-рото, но не положи клетва.
Поклонението започна в 15 часа, като сред първите пристигнали бяха колегите му депутати от ГЕРБ. Сред тях бяха съпредседателите на партията Томислав Дончев и Даниел Митов. Присъстваха и двама бивши председатели на Народното събрание - Рая Назарян и Вежди Рашидов. Като депутат Дилов беше от малкото, уважавани от всички. Никога не нагруби никого от трибуната, а след новината, че си е отишъл, добра дума за него казаха добри и опонентите му. Днес на поклонението му дойдоха и представители на ДПС - Халил Летифов и Станислав Анастасов, както и от ИТН - Тошко Йорданов, Павела Митова, Драгомир Петров и бившият регионален министър Гроздан Караджов.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Къде инвеститорите трябва да са алчни?
Министърът на културата съобщи за финансови злоупотреби в НДК
Защо петролът може да остане скъп и след войната в Залива?
Албания не е за продан: Планове за луксозен курорт на зетя на Тръмп пораждат протести
Износът на електроенергия се срива от началото на 2026 г.
Докъде стигнаха "крехките" преговори между САЩ и Иран?
Без курорти и директни полети: Най-добре пазената тайна на Европа
В "Денят ON AIR" днес от 19:15 часа: Арестът на Мавродиев, незаконният строеж край Варна и държавните разходи
Съдебният заседател от Бургас остава в ареста, искал да става депутат
Прокуратурата поиска от Сърбия да ни предаде Мавродиев
НИМХ пуска платформа, която може да ни "спаси деня" при опасно време
Демерджиев: Посланикът на Украйна се е намесила в случая с Невзоров
Селекционерът на Аржентина: Питам Меси за всяко решение
ФИФА разкри голяма промяна на Мондиал 2026!
Рюдигер: В Реал да ревнем ли заради липсата на трофеи?!
Никола Цолов на първа редица в Монако
Ти обичат ЦСКА: Славни "армейци" се сдобиха с фен карти
Титлата отваря врати: Левски кове стоманата за нещо голямо
Дневен хороскоп за 6 юни, събота
Промените, които очакват всяка зодия през юни 2026
Задължителни ястия за Летен Тодоровден на 8 юни
Поверия и обичаи за Петрови заговезни
Хляб от червена леща с билки и извара
Лъжите, които държат хората в нещастни връзки и бракове
Какво ще е времето в събота?
Докладът на ДАНС за КУБ е в Народното събрание, но е засекретен
Тази вечер избират носителя на титлата "Мистър Варна 2026"
Кметът на "Аспарухово" с молба към жителите на района
Отнемат контролни точки и при електронни фишове
Откриха „изгубен свят“ на 1500 м височина със светещ паяк и пеперуда с „птичи пера“
Учени създадоха нов биологичен часовник: Измерва оставащото време на организма
Метеорит доказва съществуването на изгубена планета с размерите на Луната?
Кучета-роботи ще охраняват Световното първенство по футбол в САЩ, Канада и Мексико
The Exploration Company с успешен тест на системата за приземяване на капсулата Nyx
„Корабът на свободата“: Създават първия плаващ град в света?