Лидерът на "Има такъв народ" Слави Трифонов най-накрая получи отговор от вътрешния министър Иван Демерджиев по случая "Петрохан".
За това Трифонов настоява от началото на месеца, а в понеделник изпрати поредно писмо до Демерджиев с искане информацията по случая, при който трима загинаха при хижа "Петрохан" и трима - на връх "Околчица".
"Господин министър, отговорът Ви е абсолютно формален. Всъщност Вие ми казвате нещо като "добро утро" сутрин. Явно не сте ме разбрали. Аз искам отговори, а не оправдания за това, че няма отговори. Да се криете зад прокуратурата не е много коректно", ядосва се лидерът на ИТН във "Фейсбук", където разпространи писмото, което е получил от Иван Демерджиев.
Той подчертава, използвам случая да Ви припомня, че МВР и прокуратурата няколко пъти даваха пресконференции по случая "Петрохан". И това приключи с идването на кабинета "Гюров". За съжаление, същото продължава и при Вас. И въобще, като я размахвате тая прокуратура, Вие защо се видяхте с майката на Калушев и с майката на Николай Златков, а не ги пратихте в прокуратурата?!, пита Слави.
Според Трифонов ако МВР продължи да мълчи по случая, провокира "всякакви конспиративни теории по случая "Петрохан".
Или има факти, които не Ви харесват лично на Вас и не желаете да ги огласявате? Не разбирате ли, че в крайна сметка не можете да скриете истината и когато тя излезе наяве, цялото сегашно забавяне ще се стовари на Вашия гръб?
Господин министър, обществото очаква от Вас действия, а не оправдания, заявява в заключение Слави.
Ето и отговорът без редакция на Демерджиев до Слави:
„УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ТРИФОНОВ,
Във връзка с постъпило в Министерството на вътрешните работи Ваше писмо, вх. № УРИ 812100-9395/26.05.26 г., и писмо, вх. № УРИ 812100-9530/28.05.26 г., препратено от главния секретар на Министерския съвет, Ви уведомявам следното:
В МВР се провежда разследване по случая "Петрохан" под ръководството и надзора на Окръжна прокуратура - София, което към настоящия момент не е приключило.
По досъдебното производство се провеждат активни действия по разследването с оглед разкриването на обективната истина и събирането на необходимите доказателства.
Съгласно разпоредбата на чл. 198, ал. 1 от Наказателно-процесуалния кодекс материалите по разследването не могат да се разгласяват без разрешение на прокурора.
Предвид горното информация по същество относно хода, извършените действия по разследването и събраните доказателства по досъдебното производство може да бъде предоставена единствено от компетентната прокуратура.
.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Земеделците очакват добра, но изключително скъпа реколта
ИПИ: Без лимит на дейностите в болниците разходите ще растат безкрайно
Мирчо Мирев: AI променя начина, по който потребителите взаимодействат с умните домове
Брюксел подготвя нов предпазен механизъм за следващ банков срив
Индексът Dow Jones премина границата от 52 000 пункта за първи път в историята
Ескрива от ЕЦБ: Проблемите с енергийните доставки ще продължат въпреки споразумението
НВО по БЕЛ за седми клас: Учениците пишат по Вариант 1
Как циклон унищожи над 7% от най-редките човекоподобни маймуни в света
Девети провал за демократите: Сенатът на САЩ отхвърли резолюция за край на конфликта с Иран
Джеймс Ето'о получи най-дългата ваканция в ЦСКА, присъединява се към лагера в Австрия
Левски подготвя нови договори за шампионите, инвеститорът вече действа
ЦСКА с шанс за трансферен удар: Стефано Сенси може да пристигне срещу едва 300 000 евро
Сагата "Майкон" в Левски се заплита: Шампионите заподозряха агентите в игра зад кулисите
Самсунспор подготвя оферта от 3 млн. евро за Кристиан Макун
Австрия – Йордания 1:1
Нумерологична прогноза за 17 юни
Таро карта за 17 юни, сряда
Испанска лятна салата с хамон
5 мързеливи тренировки, докато сте на почивка
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите билети за PAW PatrolTM Live! “The Great Pirate Adventure”
Дневен хороскоп за 17 юни, сряда
Честваме паметта на светите мъченици Мануил, Савел и Измаил Персийски
Норвегия разгроми Ирак с 4:1
Меси нокаутира Алжир на Мондиал 2026
Франция победи Сенегал в първия си мач на Мондиал 2026
Над 110 000 седмокласници и десетокласници се явяват на НВО по БЕЛ
Българските и унгарските депутати с най-високи заплати в ЕС спрямо минималната заплата
Дърветата ще поглъщат все по-малко въглерод в бъдеще
Сканиране на сърцето може да предскаже риска от рак години преди диагнозата
Ядрен часовник е използван за изучаване на свойствата на тъмната материя
Успешен старт за китайската ракета „Чанджън-3Б“ със сателит „Шъдзиен-31“
Astrobotic представи масивния лунен модул Griffin, който ще се отправи към Луната
Dragon на SpaceX се завърна натоварена с научни експерименти от МКС