Вълна "бежанци от мизерията" залива Германия, повечето са цигани от Румъния и България, пише руският електронен вестник НюзБалт.
Германски медии „политически коректно“ наричат тези пришълци мигранти, бягащи от мизерията. Всъщност повечето са синти и роми, но това също е "политически коректно" наименование. Защото попиташ ли мигрантите дали са синти или роми, те с недоумение ще вдигнат рамене и ще отвърнат, че са цигани, посочва изданието.
През 2007 г. в Германия са живели 64 000 бежанци и мигранти от България и Румъния. През 2011 г. те са 147 000. Само през първото тримесечие на 2012 г. са пристигнали с 24 на сто повече пришълци от двете държави, отколкото през същия период на 2011 г. Никой не знае със сигурност колко са етническите цигани сред тези мигранти, посочва информационният портал.
НюзБалт пише за "проблемния блок" в един от жилищните квартали на Дуйсбург в провинция Северен Рейн-Вестфалия, където са се заселили "300, може би повече" мигранти от Румъния и България. Те постоянно се карали с хората от околните блокове, защото пришълците правели бунища на поляните и по градинките, изобщо не спазвали германските закони - само през 2012 г. полицията е образувала срещу тях 350 дела.
Такива "проблемни блокове" има и в Берлин, и във Франкфурт на Майн, и в други германски големи градове, отбелязва НюзБалт.
Огромното мнозинство мигранти от Румъния и България нямат професия, мнозина са неграмотни - точно те са реалното бреме и реалният проблем, констатира според изданието Обединението на германските градове.
НюзБалт напомня редица проблеми на германските власти, свързани с тази категория мигранти - изплащането на детски помощи, осигуряването на образование за децата им, на медицинско обслужване и т. н.
До неотдавна циганите от България и Румъния чергаруваха, насочвайки се главно към топли страни като Испания и Италия. Икономическата криза промени посоката и основният поток тече в момента към Германия, се казва в материала.
Криминални банди превозват "бежанците от мизерията" до районите, където мошеници ги заселват в къщи, готвени за събаряне. Често пъти мигрантите се налага да плащат за "услугата" чрез "строго организирана просия, проституция, джебчийство или кражби по домовете", разказва сайтът.
Синдикатът на германските полицаи предупреди чрез медиите, че на пощенски кутии и врати в големите градове се появяват отдавна забравени сякаш тайни знаци - крадците се предупреждават взаимно: ето, тук има добра плячка, а там пък недей стъпва, че стопанинът е взел зло куче и тутакси ще викне полиция, посочва НюзБалт.
Градските власти в Дуйсбург изтъкват в доклад, че крайнодесни групировки в Германия се опитват да използват ситуацията за идеологически цели. Никой обаче не вижда решение за проблема, добавя електронният вестник, цитиран от БТА.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

SpaceX е подала тайно документи за очакваното най-голямо IPO в историята
Петър Велев: Войната в Залива затруднява логистиката Индия-ЕС и застрашава доставки
Глобалните M&A сделки през първото тримесечие са стигнали 1,2 трлн. долара, движени от AI сектора
Тръмп заяви, че САЩ може да прекратят скоро войната в Иран и заплаши да напусне НАТО
Как AI променя комуникационния сектор
Производствената активност в САЩ се е разширила през март
Трудностите приключват за 4 китайски зодии на 2 април
Лош вечерен навик съсипва съня ни
Иран извърши най-мащабната ракетна атака срещу Израел
По-близо ли е мирът в Украйна: Зеленски проведе "положителен" разговор със САЩ
Гюров се срещна с ръководителя на ОССЕ за наблюдение на изборите
Полицаи за спасеното дете в Ямбол: Беше замръзнало, не можеше да говори
Италианци напират за родна националка
Бивш шеф на Милан с тежко признание за италианския футбол
Левски трябва да бъде еталон за всички клубове в България
Огромен обрат в българската борба!
Япония настръхна срещу Уанда Нара + СНИМКИ
Новият собственик на Левски е водещ играч в цяла Европа!
Таро карта за 2 април, четвъртък
Дневен хороскоп за 2 април, четвъртък
Хубави промени до 30 юни за 6 зодии
Цветни маникюри за Цветница
5 забележителни черти на родените през април
Пълнолуние във Везни на 2 април – енергия за успех
Ръстът на цените в ресторантите и кафенетата достига близо 110% за последните 10 години
Помощта трябва да е поне по 100 евро на човек, за да може да компенсира покачването на цените
Кой е написал Тората? Науката оспорва традиционния автор Моисей
Доклад: 2% от БВП не стигат, за да покрият дефицитите в отбраната на България
НАП: Необосновано покачване на цените при 10% от хранителните магазини и 15% от заведенията
Цените на петрола и газа няма да се нормализират веднага, дори ако войната с Иран приключи
Китай представи най-тежкия товарен дрон в света с обсег от 3000 км
Предложиха нова мисия за изследване на Уран
Ново изследване: Земята е формирана изцяло от материал от вътрешната част на Слънчевата система
Какво ще се случи, ако астронавтите от „Артемис II“ попаднат в слънчева буря?
Кометата C/2026 A1 се разпада: последни дни преди сблъсъка със Слънцето
Втори сателит на Starlink експлодира в орбита