IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Путин ликвидира РИА Новости, прави друга агенция

Маха и радио "Гласът на Русия"

Владимир Путин Снимка: архив, Getty Images/Guliver Photos

Владимир Путин Снимка: архив, Getty Images/Guliver Photos

Руският президент Владимир Путин подписа указ за ликвидиране на РИА Новости. На нейно място се създава като държавно предприятие Международна информационна агенция "Русия днес", съобщи ИТАР-ТАСС.

За генерален директор на новата агенция е назначен Дмитрий Кисельов.

ИТАР-ТАСС цитира указа, публикуван на сайта на Кремъл. Той определя за основна насока в дейността на новата агенция "да отразява в чужбина държавната политика на Руската федерация и обществения живот в Руската федерация". Генералните директори на МИА "Русия днес" ще бъдат назначавани и освобождавани от президента.

Новата медия получава базата на бившата РИА Новости в Москва и нейното имущество, включително извън Русия, както и правата на учредител спрямо организациите, създадени от нея.

МИА "Русия днес" влиза в списъка на държавните стратегически предприятия и акционерни дружества, от който се изключва РИА Новости.

Със същия указ държавният глава премахва радио "Гласът на Русия", чието имущество се прехвърля на МИА "Русия днес".

Премахва се и руският Държавен фонд за телевизионни и радиопрограми, чието имущество ще получи руската държавна радио и тв компания ВГТРК. Ликвидира се Руската книжна палата, чието имущество получава ИТАР-ТАСС. Реорганизира се в. "Росийская газета", в чиято структура се включва сп. "Родина", пише БТА.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата