Прокуратурата се отказа да протестира освобождаването на тримата мъже, обвинени за опита за убийство на Делян Пеевски. Това съобщиха от институцията.
След като Софийският градски съд ги свободи на първа инстанция, те остават на свобода окончателно без мярка за неотклонение.
Венцислав Върбанов, Георги Христов и Красимир Методиев бяха задържани на 12 юни, но освободени от съда без мярка за нетклонение.
В събота Софийският градски съд прецени, че обвинението не разполага с доказателства, че са се опитали да убият Пеевски и пусна задържаните без мярка за неотклонение. Магистратите не откриха нито едно годно доказателство, липсваше дори информация кога и къде е трябвало да бъде извършено покушението.
Впоследствие прокуратурата заяви, че ще протестира решението на СГС да пусне от ареста задържаните.
От прокуратурата уточняват днес, че ръководството на институцията е възложило на прокурори от Апелативна прокуратура в София и Върховна касационна прокуратура да проучат делото.Установило се, че доводите на градската прокуратура, която иска все пак мъжете да бъдат върнати в ареста, не могат да бъдат споделени и липсват основания за поддържане на протеста, тъй като въз основа на събраните до момента доказателства не може да бъде направено обосновано предположение, че тримата обвиняеми са опитали да убият Пеевски.
По повод появили се спекулации за евентуална предубеденост и заинтересованост по въпросното дело, ръководството на прокуратурата излиза със своя позиция, в която отхвърля категорично такива твърдения.
"Без значение на начина, по който би могъл да бъде интерпретиран конкретен казус в публичното пространство, подкрепяме безусловно и категорично действията на прокурорите, които вземат решенията си по вътрешно убеждение, основано на обективно, всестранно и пълно изследване на всички обстоятелства по делото. Всякакви внушения, че прокуратурата е фактор в политическия живот на страната, са недостойни и спекулативни", категорични са от държавното обвинение.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Dow Jones и Nasdaq затвориха на ръба на корекцията
Тръмп обмисля завземане на ключовия за иранския износ на петрол о. Харг
Решението на Пауъл за мястото му в борда на Фед може да определи лидерството на Уорш
Психолог: Стресът на работа е измерим, но технологиите не трябва да са психотерапевти
Защо войната в Иран е провал за САЩ?
Столична община ще инвестира над 224 млн. лв. във ВиК и ремонти на улици
Постната баклава - част от пролетната трапеза за Благовещение
Сигнал от HelpBook: Неправомерно източиха средства от кредитната ми карта
НАСА ускорява темпото с по един робот към Луната всеки месец от 2027 г.
Великден 2026: По-малко шоколад за повече пари
Иран нападна Ерусалим: Чуха се експлозии и предупредителни сирени
Спортът по телевизията днес, 21 март
Мачовете по телевизията днес, 21 март
Борнемут и Манчестър Юнайтед си спретнаха зрелищно реми на „Виталити“
Байерн Мюнхен - Унион Берлин
Евертън - Челси
Край на мълчанието! „Извършителят“ на дузпата от мача Левски-Локо Пд проговори
Таро карта за 21 март, събота
Дневен хороскоп за 21 март, събота
Финансови постъпления очакват тези 4 зодии през април
Чък Норис почина на 86 години
Означава ли потта, че тренировката е по-ефективна
Домашните хакове, които помагат да бъдем по-здрави
Затварят участък от булевард "Осми приморски полк" на 26 март
Актьорът Михаил Мутафов бе отличен за цялостно творчество
Представиха първите влакове "Шкода", които ще возят пътниците с модерни мотриси
Хванаха за ден 34-ма шофьори с алкохол или наркотици
Хороскоп за 21 март 2026
Веласкес очаква тежък мач срещу Черно море
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона
Луната отново е на фокус: НАСА подготвя ракетата „Артемис“ за полет през април
Китай набеляза вулканичен район за първото си кацане на Луната