Арсений Яценюк, един от водачите на украинската проевропейска опозиция, отправи днес призив за нов голям протест в неделя в Киев, за да бъде засилен натискът над президента Виктор Янукович, предаде Франс прес.
"Каним всички на нашата демонстрация в неделя, в 12 ч.", каза пред журналисти Яценюк, лидер на партията на хвърлената в затвора бивша министър-председателка Юлия Тимошенко. "Главната цел е да се попречи на президента Янукович да присъедини Украйна към Митническия съюз (начело с Москва) при посещението му в Русия на 17 декември", добави опозиционният лидер.
През последните две недели в протестите в Киев участваха стотици хиляди хора, напомня АФП.
Опозицията обвинява украинския президент, че иска да "продаде" страната си на Русия, в замяна на което Киев да получи по-евтин газ и може би кредити, добавя АФП.
(БТА)