Юристи, представляващи предизборната кампания на кандидата на републиканците за президент на САЩ Доналд Тръмп, внесоха иск в съд в Невада за нарушения на изборното законодателство на щата в полза на демократите, предаде Ройтерс.
Искът касае срокът на гласуването на територията на щата. Юристите на Тръмп обвиняват чиновник от окръг Кларк, че е разрешил избирателна секция в Лас Вегас да остане отворена след законово разрешеното време миналата седмица и това е дало възможност на по-късно пристигнали хора да гласуват.
Тръмп и съперничката му от демократите Хилари Клинтън са в оспорвана надпревара в щата Невада. Лас Вегас е смятан за място, където избирателните нагласи са повече на страната на Клинтън.
Съгласно закона на щата Невада на избиратели, които са застанали на опашка пред изборна секция в 20.00 ч. местно време, когато приключва предсрочното гласуване, трябва да се разреши да гласуват.
Според юристите на Тръмп е било разрешено на хора да гласуват в избирателна секция в посещаван от испаноезични американци пазар, въпреки че са се наредили на опашката след 20.00 ч.
Тръмп настоява бюлетините от тази избирателна секция да бъдат държани отделно от другите бюлетини за евентуално съдебно оспорване на изборните резултати в щата Невада.
Целта на подадения иск е да бъде обезпечена честността и прозрачността на избирателната система в САЩ, заяви Тръмп в интервю за телевизия "Фокс нюз", предаде ТАСС.
"Съществуващата система е нечестна и ние трябва да следим тя да бъде честна", заяви той.
Милиардерът каза също, че както е чул, на избирателните участъци в някои щати са регистрирани случаи, когато гласове, подадени за Тръмп, автоматично са прехвърляни от машините за гласуване към неговата съперничка от Демократическата партия Хилари Клинтън.
На въпрос дали ще признае резултатите от изборите, Тръмп отново заяви, че все още не може да отговори. "Ще видим какво ще стане", каза той.
"Надявам се всичко да премине успешно, и не трябва да се тревожим по този повод. Имам предвид, че се надявам да постигна победа и искам всичко да бъде честно", добави той.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Проблемът на Tesla с AI е противоположен на този при Big Tech – недостатъчно разходи
Тръмп може да се откаже от ядрена сделка - Иран едва ли ще сглоби бомба в неговия мандат
Китай прокарва червени линии за икономическия си модел преди търговски преговори със САЩ и ЕС
Мерките на Румъния повишиха нивото на Дунав около АЕЦ "Черна вода" с 4 см
Горещите фондови пазари в Европа наелектризират инвеститорите
Върховният съд на САЩ тихомълком уби независимостта на борсовия регулатор
Тези професии могат да влошат сколиозата: Кои са първите симптоми
Може ли климатикът да ни разболее: Митове VS факти
Магнитни бури: Митове и факти за влиянието им върху здравето
Шест минути стигнаха на "Лудогорец" за обрат срещу "Черно море", "моряците" потрепериха в края
Как правилно да съхраняваме лекарствата по време на жегите
Мачовете по телевизията днес, 10 август
ЦСКА набра страшна скорост и разби Септември с 3:0
Лудогорец обърна Черно море в голово шоу
Мората се маха от Европа
Астън Вила ще пазарува от Байерн Мюнхен
Септември – ЦСКА 0:3
Таро карта за 10 август, понеделник - Тройка пентакли
Дневен хороскоп за 10 август, понеделник
Седмичен хороскоп за 10 - 16 август: Пари за Близнаците
Новолуние и пълно слънчево затъмнение в Лъв на 12 август: Очакват ни трансформации
Kекс с банани, шоколад и орехи
Седмична таро прогноза за 10 - 16 август
Топлинен удар и дехидратация при кърмачета: какво трябва да знаят родителите
Кървене след секс – трябва ли да се притесняваме?
Почти половината бебета по света са изключително кърмени през първите шест месеца
Как се променят костите с напредване на възрастта?
Десет пострадали с тротинетки потърсиха помощ в „Пирогов“ само за денонощие
Най-честите грешки, които правим при използването на слънцезащита
Илиан Илиев: Трудно мога да си обясня този срив за 8 минути
Черно море загуби с 2:3 от Лудогорец във Варна
Туристи масово отменят пътувания заради пониженото ниво на Дунав
Цената на електроенергията за бизнеса утре ще бъде 135,22 евро за мегаватчас
Планинарите искат по-малко коли, почистени пътеки и по-лесен достъп на Витоша
Папа Лъв XIV отново призова за край на войната в Украйна