IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Кремъл: Не може да се постави краен срок за меморандума с Украйна

Путин и Тръмп са обсъдили пряк контакт на руския лидер с украинския президент Зеленски

Снимка: архив, БГНЕС

Снимка: архив, БГНЕС

Процесът, при който Москва и Киев ще съставят единен меморандум за мир, ще бъде сложен, затова и не може да се поставят крайни срокове, заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков пред руските медии, цитиран от Ройтерс.

„Няма крайни срокове, а и не може да има. Ясно е, че всички искат това, колкото се може по-бързо, но дяволът е в детайлите“, заяви Песков.

Според него „ще се формулират проект и от руска, и от украинска страна“. „Ще последва обмен на тези проектодокументи. Ще последват сложни контакти по изработването на все пак единен текст“, подчерта прессекретарят на руския президент, цитиран от ТАСС.

„В момента се осъществяват контакти между руснаци и украинци. „Всъщност контактите вече са възстановени, което е доста важно на този етап“, допълни Песков.

Той допълни, но без да се впуска в детайли, че по време на телефонния си разговор президентите на Русия и САЩ Владимир Путин и Доналд Тръмп са обсъдили въпроса за пряк контакт на руския лидер с украинския държавен глава Володимир Зеленски.  

Кремъл е запознат с предложението Ватиканът да бъде домакин на преговорите между Русия и Украйна, но все още не е взето решение, допълни Песков.

„Руската страна е благодарна на всички, които са готови да направят своя принос. Но все още не са взети конкретни решения за мястото на продължаване на евентуалните бъдещи контакти“, заяви представителят на Кремъл.
(БТА)

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата