Най-големият столичният мол Paradise е закупен от южноафрикански инвестиционен фонд - NEPI Rockastle.
Компанията разширява присъствието си на пазара на търговски площи в София след успешната сделка за "Сердика Център" на бул. "Ситняково"
Покупката на мол Paradise е договорена с инвеститора и собственик Булфелд, пише Investor.
Трансакцията е на стойност 252,9 млн. евро и ще се осъществи чрез дъщерното дружество на фонда NEPI Project. Очакваната доходност от инвестицията е 7%.Сделката трябва да бъде одобрена от Комисията за защита на конкуренцията.
Придобиването ще засили позициите на NEPI Rockastle като най-голямата публична компания за имоти в Централна и Източна Европа. Финансирането е осигурено от собствени ресурси на купувача и дългови инструменти в комбинация с продажбата на акции.
Paradise Center е най-големият търговски център в София с 82 хил. кв.м брутна отдаваема площ. Той отвори през 2013 г.
Заради метрото, новия пробив от бул. "Никола Вапцаров" покрай болница "Токуда" към кв. "Хладилника" и разширението на бул. "Черни връх" около мола се катализира мащабно строителство на жилищни и офис сгради, като там се обособява една от най-бързо развиващите се офис зони в София.
Човекопотокът в мола достига 10 млн. души годишно, подчертават от NEPI. Сред наемателите в търговския център са водещи брандове като Bershka, Cinema City, Forever 21, H&M, LC Waikiki, Massimo Dutti, New Yorker, Pull & Bear, Reserved, Sephora, Sport Vision и други.
Paradise разполага и с конферентен център, фитнес, басейн и добре развит и функциониращ кът за хранене и забавление.
NEPI навлезе на българския пазар с идеята да придобие The Mall на "Цариградско шосе". Сделката беше одобрена и от антимонополната комисия, но компанията в последния момент се отказа и вместо това купи "Сердика Център" на бул. "Ситняково" в София от австрийската S IMMO и германската ЕСЕ.
Вчера Комисията за защита на конкуренцията разреши без пазарен анализ базираното във Великобритания дружество Hystead Limited, инвеститор в който е южноафриканският фонд Hyprop Investments, да придобие The Mall.
Преди това публичната компания MAS Real Estate, листната на борсите в Йоханесбург (ЮАР) и Люксембург, купи от полската инвестиционна група моловете Galleria в Бургас и Стара Загора.
Изключение от доминираните от южноафрикански фондове пазар е сделката за мол Galleria във Варна. В него влезе сръбската Delta Real Estate, част от Delta Holding. Проектът ще заработи като търговски център под името Delta Planet през следващата година.

Русия няма сили да атакува и да поддържа темпото на няколко фронта в Украйна
Как Централна и Източна Европа да задържи еднорозите си, които отлитат на запад?
Защо Русия засилва подкрепата си за Иран?
Китай задава нови стандарти за иновации в световната автомобилна индустрия
Anthropic не преувеличава за паноптикума на изкуствения интелект
Кадър на деня на 29 март
6 зодии от китайския хороскоп привличат пари и късмет на 31 март
Ансамбълът на България грабна бронз в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика
Поверия и забрани на празника на 30 март
Радост за Левски и Веласкес
Болката ще отмине, срамът ще остане вечно
Ансамбълът ни грабна бронз от Световната купа
Подмладена България ще си вдига самочувствието преди Лигата на нациите с бой над Индонезия
Каратанчева „нахлу“ в основната схема в Богота
Като Сабаленка: И Синер постигна „Слънчев дубъл“
Нумерологична прогноза за 30 март
Диетичен хляб с бадемово брашно
Таро карта за 30 март, понеделник
Дневен хороскоп за 30 март, понеделник
Седмичен хороскоп за 30 март – 5 април 2026
Smart Care реализира 10000 поръчкови душ кабини в София – Какви са съветите на екипа?
Честваме паметта на преподобния Йоан Лествичник
Навършват се 82 г. от бомбардировките над София
Половината ваканционни имоти в България отпадат от Airbnb и Booking след 20 май 2026 г.
Наркотиците, които разцепиха „Бийтълс“
Тревогите на унгарската провинция ще решат съдбата на Орбан
Забравената болест се завръща: Туберкулозата отново застрашава света
Четири възможни сценария за еволюцията на Венера са разкрити чрез 234 хил. симулации
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки