Американският технологичен концерн Facebook обяви в понеделник, че ще открие три нови центъра в Европа, за да обучава хора на дигитални умения. Компанията се ангажира да обучи един милион души през следващите две години като част от опита си да покаже своя принос към ЕС.
Американската компания, която е изправена пред регулаторен натиск в Европа по въпроси, вариращи от неприкосновеността на личния живот до антитръстовото законодателство, заяви, че ще отвори три "центъра за умения за общността" в Испания, Полша и Италия, както и че ще инвестира 10 млн. евро във френския си Изследователски център за изкуствен интелект.
„Хората се притесняват, че изостават в дигиталната революция, затова искаме да се уверим, че инвестираме в цифровите умения, за да ги снабдим с уменията, от които се нуждаят, за да участват пълноценно в цифровата икономика", казва Шерил Сандберг, главен оперативен директор на Facebook, цитирана от Ройтерс.
Обществените центрове ще предлагат обучение по цифрови умения, медийна грамотност и онлайн безопасност за групи с ограничен достъп до технологии, включително възрастни хора, младежи и бежанци.
Facebook също се ангажира да обучи един милион души и собственици на бизнес до 2020 г.
„Искаме да се уверим, че хората виждат, че инвестираме на местно ниво, инвестираме в технологии, инвестираме в хора", казва Сандберг.
Ходът на Facebook се случва на фона на обсъжданията в ЕС на предложения за повишаване на данъчната тежест за мултинационалните компании след натиск от страна на големи държави, които обвиняват фирми като Amazon, Google, Apple и Facebook, че свиват данъците си i пренасочват печалбите си от ЕС към държави с ниски данъчни такси, като Люксембург и Ирландия.
По-малките държави от ЕС, като Люксембург или Малта, твърдят, че подобен ход на ЕС в областта на корпоративната данъчна реформа ще навреди на икономиките и ще благоприятства конкурентите.
Държавите от Европейския съюз може да са загубили приходи от Google и Facebook в размер на 5,4 млрд. евро между 2013 и 2015 г., сочи доклад на Европейската комисия от миналата година.
Още подобни новини четете в Investor.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Rheinmetall: В преговори сме с всички европейски и натовски партньори за договори - Част 1
SOFIX достигна до нов 17-годишен рекорд от 1112,91 пункта
Владимир Путин нареди незабавно преструктуриране на руската икономика
Китайски изтребители прихванаха японски F-15 край Окинава
Рей Далио: Съсредоточаването на капитал не е просто моден израз
BofA прогнозира намаляване на лихвите от Фед до около 3%
Три зодии срещат предизвикателства от 8 до 14 декември
Росен Петров разказва още 90 истории от българското минало
Често пренебрегвани хигиенни рискове в кухнята и как консумативите помагат
Софийският градски съд прекрати делото срещу Иван Портних
СО: Наясно сме с проблема с боклука в "Люлин", правим всичко възможно
7,6 по Рихтер разтърси Япония, вълни до 3 метра заплашват жителите
Племенникът на Лечков се оправдава след резила
НА ЖИВО: Лудогорец – Славия 0:1
Кубрат Пулев пристигна в Дубай, закани се да смачка руснака Мурат
"Орела" каза как успя да клъвне ЦСКА 1948
Нова драма за Реал: Мбапе си счупи пръст
От Интер се заканиха да треснат Ливърпул
5 хитри трика, за да ухае домът на Коледа
От България до Южна Корея – истински истории от една българка в Далечния изток
Кога кашлицата трябва да ни притеснява?
Задължителни ястия за Света Анна
3 рецепти за закуски под 300 калории
Любовен хороскоп за 8 – 14 декември
Европейски лидери подкрепиха Зеленски и Украйна
Хороскоп за 9 декември 2025
Тежка катастрофа със загинал
Мощно земетресение с магнитуд 7,6 разтърси Япония
Второ издание на инициативата "(НЕ) Сам вкъщи" подготвят в Общинския приют за кучета
Осъдиха 56-годишен варненец за държане на голямо количество алкохол без акцизен бандерол
Единствена по рода си: В Индонезия се роди бебе от вида гигантска панда
Учените са изумени: Кометата 3I/ATLAS носи ключова за живота молекула
Компактна и ярка: Hubble снима блестяща синя галактика
SpaceX ще построи две стартови площадки за Starship на Кейп Канаверал
На 9-10 декември се очакват силни магнитни бури
Суперкомпютри създават най-пълния модел на акреция на черни дупки