IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Двойно са нараснали продажбите на цифрови фотоапарати през 2004 г.

За миналата година са продадени 74 млн. цифрови фотоапарата

Двойно са нараснали продажбите на цифрови фотоапарати през 2004 г.

Световните продажби на цифрови фотоапарати за 2004 г. възлизат на 74 млн., което е ръст от 51% в сравнение с 2003 г., когато са били продадени 49 млн. апарата. За сравнение за 2003 г. спрямо 2002  г. се наблюдаваше покачване със 71%, показват данните на на кабинета IDC.

Увеличението се дължи основно на силното търсене в Европа и Азия, а американските потребители са се възползвали от ниски цени на апарати от по-високо качество поради голямото предлагане на пазара.

Според кабинета ръстът в продажбите в САЩ за 2005 г. ще е от 10%, докато световните продажби ще стигнат до 90 млн. продадени модела.

Поради свръхбързото развитие на сектора се очаква домакинствата, които са си купули вече цифров фотоапарат, да започнат да го подменят в друг.

Първото място по продажби в сектора заема Canon с 12,6 млн. продадени апарата, или пазарен дял от 17,1%, срещу 16,7% за Sony.

Компания Estman Kodak, която все повече се концентрира в пазара за цифрови фотоапарати, се нарежда на трета позиция с пазарен дял от 11,8%, изпреварвайки Olympus (11,2%).


Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Технологии
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата