Британски експерти предвиждат, че до 2019 г. хората редовно ще имат работа с напълно автоматични машини, които ще могат да се приспособяват, да се учат от грешките си и ще бъдат в състояние сами да взимат решения, засягащи живота и смъртта.
Тъй като няма да се уморяват и да изпитват емоции, автономните системи ще изпълняват отегчителни, опасни и напрегнати дейности по-добре от хората, съобщи Daily mail.
До десет години по шосетата на Великобритания може да се появят 42-тонни камиони без водачи, както и роботизирани таксита, казват проф. Уил Стюарт от Университета на Саутхемптън и проф. Крис Елиът от лондонския Импириъл колидж.
Камионите ще са предвестниците на очакваната революция на роботите.
Според проф. Стюарт след десет години 30% от камионите ще се управляват автоматично.
Компютрите им ще са програмирани да предвиждат поведението на другите участници в движението и безопасно да намаляват скоростта си, ако други превозни средства се приближат твърде много до тях.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.