Корпорацията Google ще се откаже от вътрешното използване на операционната система Windows, съобщава The Financial Times, като се позовава на няколко сътрудници на компанията. В Google смятат сигурността на системата за недостатъчна.
Един от източниците на изданието съобщава, че много служители са преминали от Windows на Mac OS X. На новите служители на компанията се предлага избор между компютър Apple с операционна система Mac OS X или обикновен компютър с Linux. Работниците, които не желаят да заменят Windows с друга система, трябва да получат специално разрешение от ръководството.
Решението за преминаване към други системи е взето още през януари, малко след като компанията беше взломена от китайски хакери. При атаката беше използвана съществуващата в браузера Internet Explorer уязвимост.
Други следствия от хакерската атака са преместването на сървърите на Google от Китай в Хонконг и отказът от филтриране на резултатите в търсачката. Последното е необходимо условие за работа на територията на Китай.