IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Бъдещата детска болница ще бъде началото на нов модел, който не прави компромис с качеството

Има дати, които ни задължават да гледаме напред

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

Бъдещата детска болница няма да бъде просто сграда, а дом на професионализма и съвременното здравеопазване. Това заяви министърът на здравеопазването Силви Кирилов на пресконференция в ресорното министерство за представянето на готовата визуализация на проекта за Национална многопрофилна детска болница.

„Това е проект, който четири десетилетия чака своето изпълнение. Проект, който е важен за всички – не само за децата и родителите, за педиатрите, за професионалистите по здравни грижи, за лекарите, за младите хора, които тепърва ще се реализират в професията”, добави още Кирилов.

Това лечебно заведение ще бъде началото на нов модел, който не прави компромис с технологиите, условията, качеството. Бъдещата детска болница е част от система, която започва да се променя, стъпка по стъпка, проект по проект, не с обещания, а с реални действия. Когато инвестираме в децата, инвестираме не само в бъдещето, но и в увереността, че тази страна може повече и в здравеопазването и във всяка грижа към хората”, посочи Кирилов.

"Има дати, които ни задължават да гледаме напред. Една от тях е 1 юни. Миналата година по това време бяхме на терена, на който ще бъде изградена тази болница. А сега каним всички на един поглед в бъдещето",заяви доц. д-р Силви Кирилов.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Здраве
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата