Възможно ли е в робството да се открие смирение и усещане за свобода на фона на ожесточената битка срещу несправедливото поставяне на окови? Отговорите идват в минисериала „Корени“, който стартира по Bulgaria ON AIR на 30 юни и ще се излъчва всяка делнична вечер, от 22:15 часа.
Продукцията е римейк на минисериала „Корени“ от 1977 година, базиран на едноименния роман на американския писател Алекс Хейли от 1976 година. Минисериалът проследява живота в окови в Америка през погледа на едно африканско семейство и пътя им към спасението и свободата.
В средата на 18 век, в региона на река Гамбия, Западна Африка, в семейството на Оморо и Бинта Кинте, се ражда синът им Кунта, кръстен на дядо си – известен и уважаван жител на селото. Кунта израства в непосредствена близост до природата, помагайки в отглеждането на животните и обработването на земята. След като завършва училище и преминава изпитанието по мъжество, момчето получава собствена земя, на която да изгради своя колиба. Спокойният живот на 17-годишния се преобръща, когато е пленен от британски търговци на роби.
Корабът с роби акостира в Мериленд, където Кунта е продаден на търг под името Тоби на робовладелеца Джон Уолър. Младият африканец не може да се примири с несправедливата съдба и прави няколко опита за бягство от имението на Уолър, последния от които завършва с ампутация на десния му крак. Заради „негодността“ си Тоби е препродаден на брата на Джон Уолър – д-р Уилям Уолър, който решава да помогне на роба, осигурявайки прислужница, която да се грижи за раните му.
Между Кунта и младата робиня пламва любов, от която след време се ражда дъщеря им Кизи. Младото семейство е напълно отдадено на дъщеря си и животът им в плантацията се нарежда, докато тийнейджърката Кизи не се влюбва в роба Ной, на когото помага да избяга. За наказание собственикът на Кизи и семейството ѝ я продава, което поставя живота на Кунта пред поредните изпитания.
Минисериалът „Корени“ е премиерен за Bulgaria ON AIR и е част от новите заглавия, с които националната телевизия посрещна лятото, предлагайки на зрителите качествени американски и европейски филми и сериали.
„Корени“ участва плеяда от звездни актьори – Лорънс Фишбърн, познат от ролята на Морфей в „Матрицата“, звездата от „Тюдорите “ и „Викингите“ – Джонатан Рис Майерс, носителят на „Оскар“ за главна мъжка роля Форест Уитакър и новозеландската актриса Ана Пакуин, позната на зрителите като Суки Стакхаус от вампирския сериал „Истинска кръв“.

Разривът между Мелони и Тръмп навлиза в нова фаза
Кевин Уорш не може да успее без помощ от Белия дом
Зеленски предупреди Лукашенко, че има седмица да изтегли руско оборудване от Беларус
Здравното министерство подготвя нови правила за хосписите и палиативните грижи
Дефлацията на рисковата премия при петрола определя търговията на световните стокови борси
Сливането на SpaceX и Tesla ще направи Илон Мъск император
Германия към Радев: Без оръжие за Украйна, Путин няма да преговаря
Борисов и опозицията в спор за санкциите и българската позиция към Русия
Обедна прогноза
Летището в Стара Загора се връща към живот: Нови инвестиции и европейско финансиране
Божков иска 5 млн. евро от Левски: Защо клубът не му дължи нито цент
Дибала се завръща в Юве?
В Турция за Мондиал 2026: Истинска катастрофа
Хакими пренаписа историята на африканския футбол
Берое има нов шеф
Куртоа: Искам да завърша кариерата си в Реал Мадрид
Седмична нумерологична прогноза за 22 - 28 юни
5 любопитни ритуала за 21 юни, когато настъпва астрономическото лято
3 слънчеви десерта за 21 юни – ден на лятното слънцестоене
Комедийният феномен Sooshi Mango разсмя до сълзи българската публика
Любовен хороскоп за 22 - 28 юни
Мазна и загоряла фурна? Този трик със сода и оцет прави чудеса
Признание след 32 години: Имаше бой в съблекалнята след Франция - България на "Парк де Пренс"
Имате още няколко дни за безплатна обмяна на левове в търговските банки
Какво ще бъде времето в неделя?
Издигат Андрей Гюров за президент
Борисов: Българите сами вдигнаха цените, защото нямаше редовно правителство
През летния сезон: Пускат допълнителни места във влаковете
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
НАСА разширява партньорството си с частния сектор за сателитни данни
Европейските космически оператори се споразумяха за нови правила за безопасност в орбита