"Призовавам Търговския регистър да изиска да бъде вписан Михаил Касабов като представляващ БФС до провеждането на конгреса, защото това в момента не се случва, а оставката подадена от Борислав Михайлов, гласуване е от Изпълкома, избран е Михаил Касабов като временно изпълняващ длъжността президент и той трябва да бъде вписан задължително", заяви Димитър Бербатов в Благоевград, след като откри спортна зала в родното си училище.
Спортното съоръжение носи името на Бербатов, а след церемонията той коментира ситуацията около БФС.
"Както беше предният път при предната оставка, когато той беше вписан абсолютно в идентична ситуация. Сега защо не се случва? Това са въпроси, които трябва да се зададат и към ръководителите, но всички знаем защо не се случва. Защото искат да си останат, да държат там нещата и да не ги пускат, не дай си Боже, на конгрес да го обжалват, което означава, че Борислав Михайлов си остава на поста и така се забатачват още повече нещата".
"Едно е важно, ние нямаме отказване, просто тези хора не искат, които в момента управляват, виждайки, че времето им наближава, властта и свободата, която са имали през тези години, не искат да я пускат, не искат да я дават. Плюс факта, че не искат да си признаят това, което е общоизвестно на всички, до какво ниво стигна българският футбол и след толкова много години на автокрация, един човек да управлява и да нарежда всичко, стигнахме до това дередже. Сега вече като се дава правилния пример и всички сме убедени покрай събитията, които се случиха миналата година, за какви хора става въпрос. Аз и моят екип се опитваме да покажем и да кажем кое е нещото, което трябва да се случи, а то е Михаил Касабов да бъде вписан, той самият има право да отиде и да се впише. ТР трябва да ги призове да го направят", допълни Бербатов.
"Лошото е, че заради редица ходове, маневри, тарикатлъци, схемаджийство, затова сега сме стигнали до тази ситуация, в което искайки всички правда и нещата да се случват по правилния начин, човек, виждайки, че тези хора не реагират на добрите думи, тогава ти си принуден, който и да е, дали Георги Градев, дали аз, да призовава прокуратура, съдилища, да се намесва. Защото добрите думи нищо не правят, трябват действия и от там идват тези реакции, за да може един път завинаги да се приключи това и да започне да се гради", каза още той.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Румъния намали временно акциза върху дизеловото гориво заради поскъпването му
КЗП ще се намеси при нелоялни практики в офертите за наеми в Бургас заради Евровизия
Германските компании са намалили инвестициите си в САЩ до тригодишно дъно
Парите от АІ помагат за запълването на празнините в луксозния сектор
ГЕРБ: След сто дни Румен Радев е властта и вече няма алиби
Сътресенията в Лондон и Дубай задвижват плановете на Турция да привлича богати хора
Българският ансамбъл с втори бронзов медал на световното във Франкфурт
5 зодии, които се чувстват най-добре, когато са необвързани
Задържаха петима души в София с наркотици, оръжия и боеприпаси
Какви храни можем да носим в багажа при пътуване в ЕС
Спасиха българка след инцидент с падълборд в Халкидики и я глобиха
Обедна емисия
„Смърфовете“ плашат „драконите“ с нов, капитанът е аут
Страхотно! Ансамбълът на България с нов медал от Световното
ЦСКА с последното ново попълнение срещу Ботев Вр, любопитно поредно отсъствие
УЕФА прати за рефер на Левски – АЕК съдията, при който „сините“ катастрофираха срещу … АЕК
Аморим разкритикува Леао
След страхотно представяне: Денчева става втора ракета на България
Седмичен хороскоп за 17 - 23 август: Емоции за Лъва
От една мечта до собствен бранд – историята на Силвия и Studio REFORMER Vibe
5 насекоми, които са полезни за градината
Седмична таро прогноза за 17 - 23 август
Късмет за 3 зодии в седмицата от 17 до 23 август 2026
10 признака, че отлагате щастието си - и как да спрете
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
МЗ намали заплатите на директорите на държавни болници
ББА поиска анализ и обществен дебат преди административната реформа в здравната система
Екоактивисти: Имаме само едно Черно море и трябва да го защитим
Спасиха българка с падълборд на Халкидики, после я глобиха
„Любовта е лудост“ започва ново летоброене във Варна
Полицията във Варна с предупреждение заради зачестили кражби на плажа
Наводнение на Пелопонес и пожар на Скирос предизвикаха извънредни ситуации в Гърция
Бронз за ансамбъла по художествена гимнастика на финала с 5 топки на Световното