За оставки 3 в 1 – на вътрешния министър Цветан Цветанов, министъра на земеделието и храните Мирослав Найденов и на вече подалия оставка министър на образованието Сергей Игнатов, настоя лидерът на БСП Сергей Станишев.
Изказването му дойде днес след покушението на Златомир Иванов-Златко Баретата и вчерашното уволнение на министъра на образованието Сергей Игнатов заради откритите нарушения във Фонд “Научни изследвания“.
От левицата се обединиха около тезата, че в последно време се наблюдава засилване на организираната престъпност.
“Когато органите на реда и правосъдието не действат ефективно, тогава настъпва саморазправа“, заяви депутатът от БСП Янаки Стоилов.
Лидерът на партията Сергей Станишев пък припомни поръчковите убийства, които са станали по времето, когато главен секретар на МВР беше сегашният премиер Бойко Борисов. Станишев заяви, че през периода 2003-2004 година те са достигнали своя пик. “Нещата се връщат“, каза Станишев.
По думите на червения лидер “днешното нагло покушение“ показва неспособността на МВР да се справи с организираната престъпност. Той наблегна и на мястото, на което стана стрелбата.
Златомир Иванов беше простреля четири пъти точно пред централния вход на Съдебната палата малко преди 10.00 часа сутринта от апартамент в сграда отсреща. На мястото органите на реда са намерили 13 гилзи, а очевидци разказаха, че охранителят на Баретата, който също е ранен, е отвърнал на огъня.
Покушението е извършено пред Съдебната палата, на 100 метра от “Шератон“, където Борисов провежда работен обяд, и на 300 метра от Министерския съвет, наблегна Станишев.
Депутатът от БСП и бивш вътрешен министър Михаил Миков пък беше категоричен, че кризисният пиар, който провежда Цветанов с политическото си говорене, не може да замести истинската работа на МВР.
По думите на Миков днешния случай ще има отзвук и в Брюксел.
Станишев разкритикува Борисов и за закъснелите му действия във връзка със скандала във Фонд “Научни изследвания“. По думите на лидера на БСП проблемът с отпускането на средства от Фонда са излезли наяве отдавна и оставката на Сергей Игнатов е закъсняла.
Станишев направи лапсус и нарече образователния министър в оставка “Симеон Ингатов“, но бързо се поправи като вметна, че “и Симеон Дянков има за какво да подаде оставка“.
Левицата поиска оставката на земеделския министър заради “Дюнигейт“ и другите случаи на незаконно строителство на Черноморието.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Американската армия иска оръжейните ѝ системи да комуникират помежду си
Трайчо Трайков: България е подготвена за енергийни сътресения
Тим Крейгхед: Експанзията на рисковото инвестиране в Европа изисква ново поколение
Обединените арабски емирства поемат по свой собствен път
Докато европейската отбрана решава един проблем, се появява нов
Рецепта от тефтера на баба: Баница с кайма и лук
Израел: Готови сме да използваме целия си изтребителен флот срещу Иран
Гюров посети авиобаза Граф Игнатиево преди 6 май (+СНИМКИ)
Хампарцумян: Имаме раздута и много неефективна администрация
Босът на ЦСКА 1948 подпука съдиите, намеси Левски, ЦСКА и Лудогорец
Мъри Стоилов става треньор на ЦСКА?
Зума: Тотално надиграхме Ботев и показахме кой е лидер в Пловдив!
Хулио Веласкес с важно решение за бъдещето на Левски
Мачовете по телевизията днес, 5 май
ЦСКА с нова мощна селекция, взима звезда от Сърбия
Театър "София" обявява кастинг за актриса за предстояща постановка
Дневен хороскоп за 6 май, сряда
6 типа личности, които успяват
Поверия за късмет на Гергьовден
5 зодии, които ще доминират през май 2026
Д-р Димитрина Гулева: Кожата помни – както се отнасяме с нея, така ще ни се отблагодари
Няма достатъчно военни лекари за мисии зад граница
Александър Бубиа: Ударът върху хората с цените е огромен
Проф. Михаил Константинов: Учуди ме отсъствието на лидера на ПБ на консултациите при президента
България привлича чужденци със сигурност и качество на живот
"Възраждане" потресени от думите на Гълъб Донев за нов дълг
Концесиите на магистралите: ефективност или скрито прехвърляне на сметката към гражданите?
Пещерата Шове: Уникални праисторически рисунки, запазени в продължение на хилядолетия
Ново поколение Т-клетъчна терапия постига 45% пълна ремисия при рак на кръвта
Компанията AltoVolo извърши първи полет с прототип на въздушно такси
Метеорният поток Ета-Аквариди достига своя пик: Защо е специален
Астрономи откриха необичайна звезда, която напуска Млечния път със скорост от 523 км/с
НАСА подготвя космическия телескоп „Роман“ за изстрелване – ще изследва Вселената