Тя посочи, че първа грижа за България трябва да бъде вкарването на повече хора на пазара на труда и увеличаване на равнището на заетост. По думите й у нас трябва да се мисли за включването на повече хора в системата за социална защита. Според Шийпърс в България трябва да се работи и за увеличаване на диференциацията на работните заплати в зависимост от производителността и уменията на работниците.
Днешната конференция постави началото на проект "Европейската стратегия по заетостта и България", който се изпълнява от Министерството на труда и социалната политика с финансовата подкрепа на ЕС. Продължителността на проекта е от декември 2004 год. До декември 2005 год., като основната му цел е повишаване на знанията на българското общество за Европейската стратегия и за подобряване възможностите на страната ни за пълноценно участие в изпълнението на общоевропейските цели.
Заместник-министърът на труда и социалната политика Румен Симеонов подчерта при откриването на конференцията, че Националният план за действие по заетостта за 2005 год. е получил висока оценка при обсъждането му на тристранен съвет. Той припомни, че целите на плана са безработица през 2005 год. да намалее до 11.9 на сто, с 15 процента да намалее броят на продължително безработните, а с 20 на сто - на безработните младежи.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.