В близките дни парламентарната група на АБВ ще поиска среща с финансовия министър Владислав Горанов, където народните представители заедно с експерти от партията ще потърсят отговор на поставените въпроси за дейности в сектора. Това заяви на пресконференция Георги Първанов, президент на Р България /2002-2012/ и председател на ПП АБВ.
По-рано в прессъобщение до медиите АБВ отправи серия ключови въпроси за действия от страна на ресорното министерство, припомня пресцентърът на партията.
„Дано нашите експерти да не са прави. Защото ако онова, което ние подозираме и което сме написали в писмото, ако подозренията ни се окажат верни, то тогава наистина ще имаме много тежък дебат. Но не искам да предопределям политическите решения, преди да сме получили отговор. Ако получим отказ, това също е отговор“, коментира Първанов.
Отделно от питанията към министъра на финансите работна група на АБВ обобщава претенциите, критиките и исканията на партията към отделните сектори и политики, най-вече към онези, които са залегнали в Програмната декларация и респективно Програмата за управление на правителството.
Тези теми и въпроси ще бъдат обсъдени с мандатоносителя – среща, за която АБВ обяви готовност, каза още Георги Първанов.
Той отново заяви, че подписаното партньорско споразумение не се изпълнява.
„Не виждаме диалог и това е по-малкият проблем. По-големият е, че не виждаме политики. Не очаквайте, че аз ще убеждавам АБВ да подкрепя политики, които се оказват грешни, които дават дефекти, буквално всеки ден. Така, че ние държим ръката си на пулса на обществото, опитваме се да реагираме така, както хората очакват от нас. И дали ще преосмислим своята позиция за подкрепата си към кабинета, това ще бъде решено на националната конференция на АБВ през април“, каза още лидерът на АБВ.

Капиталовите разходи на SpaceX притесняват инвеститорите
AMD подобрява резултатите, но прогнозата за третото тримесечие разочарова инвеститорите
САЩ са изстреляли много от ракетите си и могат да останат "без карти" след войната в Иран
Dow Jones и S&P 500 достигнаха нови рекордни стойности
Анализатор: Ценят се AI компании, които могат да обяснят големите си харчове
Експерт: Отговорността при действията на AI е недостатъчно покрита
Времето днес, 5 август: Жегите продължават, температурите ще достигат до 39°
Хороскоп за 5 август: Успехи в работата за Лъвовете, добри новини за Стрелците
Тортила с тиквички по гръцки - лесна и вкусна вечеря за 15 минути
Топ 15 най-успешни премиери в историята на киното
Рецепта за домашно сладко от сливи
Спортът по телевизията днес, 5 август
Мачовете по телевизията днес, 5 август
Шеф в Левски: Отвън адреналинът е много по-голям
Героят за Левски благодари на феновете
Веласкес изрази съжаление: Можеше да приключим срещата и с по-голям резултат
Инфарктна драма! Левски проби бетона на Кайрат в края
Италианска торта "Маргарита" (Torta Margherita)
Таро карта за 5 август, сряда - Сила
Дневен хороскоп за 5 август, сряда
Пухкави италиански бухти с йогурт
Трапезата за Преображение Господне
33 позитивни мисли, които ще променят живота ви
Експериментална дъвка намалява HPV и бактерии в устата
Фруктозата подпомага метастазирането рака на яйчниците
Кърменето дава това, което никое друго хранене не може
Как да се предпазим от опасните последици на жегата?
Как гонореята води до стеснение на уретрата при мъжете?
Предлагат електронна здравна карта да замени хартиените книжки от 2028 г.
Близо наполовина са намлели кражбите с взлом в ЕС за последното десетилетие
Електронната шофьорска книжка влиза в сила от 2030 г. в ЕС
Продължаваме да сме с най-ниската минимална работна заплата в ЕС
Ново 20: Полицаи се маскират като растения, за да ловят шофьори-нарушители
Внимание! Магнитна буря връхлита Земята днес и утре
За първи път: ултрамаратонец пробяга "Ком-Емине"