Той е само на 14 години, но има сериозни амбиции за политическа кариера. За проблемите на страната, възможните решения и живота в кулоарите на Народното събрание, Bulgaria ON AIR разговаря с един обикновен тийнейджър с не толкова обикновена мечта – Калоян Желев.
"На 14 години съм, от Софийската гимназия по строителство, архитектура и геодезия", представя се Калоян.
"Съвсем нормален тийнейджър. Като всички останали тийнейджъри, с разликата от това, че се вълнува от политика", описва го баща му Златко Желев.
"Имам желание да стана председател на Народното събрание", категоричен е малкият Калоян.
Има конкретни планове за бъдещето и иска да управлява страната, вече има и програма.
"Първо ще санирам училищата, ще санирам панелните блокове, ще оправя здравеопазването и ще успея да върна от чужбина българските граждани. Най-големите проблеми са здравеопазването и икономическата криза", посочи младежът.
"Никога не съм имал амбиции, оставил съм го да следва собствения си път. Шегувайки се с него, казвайки му че е готов да стане журналист, защото, вярвайте ми, той познава всички депутати, всички министри поименно. Аз като журналист не ги знам всички, а той ги знае и ме информира какво точно се случва", разказа баща му.
За амбициите на Калоян разбира и Ива Митева, председател на 45-ото и 46-ото Народно събрание. Решава да го покани в сградата на парламента, за да се запознае лично с народните представители и работата им. Както и да обсъдят една наболяла тема – детското здравеопазване.
"Исках да вляза в Народното събрание, да видя г-жа Митева, да разгледам и да изгледам пленарното заседание", сподели Калоян.
"Говорехме си най-вече за детското здравеопазване в България и че е крайно време да се обърне внимание на децата, да бъде построена тази прословута Детска болница, да не умират дечица, да не бъдат оставени на произвола на съдбата, да има по-голяма профилактика. Ако не са здрави децата ни, ние няма да имаме икономика, образование, даже бизнес няма да имаме", подчерта баща му Златко.
И докато неговите връстници се вълнуват от компютърни игри и социални мрежи, Калоян е категоричен: Това не ме вълнува, вълнува ме парламентът и какви решения ще вземат в парламента.

SOFIX продължава с възстановяването след спада от миналата седмица
БФБЛ обяви победителите в 23-тото издание на Годишните награди за отговорен бизнес
Изглежда Тръмп мигна пръв във войната с Иран - ще бъде ли това повратна точка за конфликта?
Парадоксът на златото: Защо благородните метали поевтиняват въпреки войната и петролния шок?
Нова разработка подпомага научния прогрес в лабораториите у нас
Зукърбърг дава на AI роля в управлението на Meta
Расте броят на заразените с морбили деца във Врачанско
Военен самолет с над 100 души се разби в Колумбия
Астролог посочи най-недолюбваните зодии
За трети път подпалиха входа на блок в кв. "Сухата река" в София (ВИДЕО)
Централна прогноза
Влакът на смъртта в Гърция - процесът продължава през април
Няма кой да спре головата машина на Левски
ВИДЕО: Фиорентина – Интер
Легенда на Германия хваща микрофона
Хулио Веласкес разпусна Левски
В Разград не спят! Лудогорец отмъкна крило от Левски
Ига Швьонтек изгони треньора си
Елегантност и модерни силуети от Lanvin за есен/зима 2026/2027 (+Снимки)
Дневен хороскоп за 24 март, вторник
3-дневен детокс, с който да се освободите от задържаната вода
Чайове за пролетта – при умора, за добър сън и метаболизъм
Отвъд диагнозата: животът на един социопат
Нискокалоричен десерт с крема сирене без захар (без печене)
Нововъведение: Тол системата вече предоставя данни за трафика и времето
Енергото продължава дейностите за опазване на птиците в Североизточна България
Какво време ни очаква във вторник?
За пример: Варненци си организираха "Ленински съботник"
С индивидуален подход лагерът на SENSHI изгражда шампиони
Започва възстановяване на осветлението по ул. „Девня“ във Варна
ЕКА си купи място в ракета на SpaceX: Какво стои зад това решение
Учени откриха продукт, който може да предпази червата от нанопластмаса
23 март 2001 г.: Денят, в който космосът се превърна в океан за станцията „Мир“
Най-самотните места във Вселената може да са идеални за извънземен живот
Телескопът „Нанси Грейс Роман“ на НАСА преминава финални тестове
Кои планети да наблюдаваме на небето през април 2026 г.