"Германският сценарий" за разрешаване на ситуацията в Украйна, който предполага нейното разделяне по аналогия с ГДР и ФРГ, е абсолютно безперспективен", смята заместник-ръководителят на Съвета за сигурност на Русия Дмитрий Медведев.
"Бих искал да отбележа така наречения германски сценарий, за който сега отново се говори, че разпадната Украйна може да се превърне в нещо като ФРГ и ГДР, където, естествено, е ролята на “ФРГ“ се приписва на Киев, а “ГДР” се приписва на завърналите се у дома руски земи. Очевидно е защо се появи такава ситуация, въпреки че няма шанс. Отговорът е прост. С това ръководството на незаконния киевски режим е по-лесно да се примири", написа Медведев в своя Telegram канал, цитиран от “Труд”.
"Вижте колко красиво се оказва: колко години ФРГ издържа, а след това един ден погълна ГДР!" - отбеляза Медведев и допълни, че авторите на идеята забравят някои факти.
Освен това, добави Медведев, в ситуацията с ГДР и ФРГ германският етнос беше "поне формално обединен", докато в украинския сценарий “напълно гнилата идея за ново разделение на един славянски народ се продава, което само по себе си е неприлично дори да се говори на глас."
"И накрая: кой ще обмисли сериозно варианта, при който една ядрена суперсила ще даде нещо на една грозна лудница, наречена Покрайнина? Аз дори не говоря за Конституцията и волята на народа на нашата страна. Залага се само и единствено на разпадането на Русия", предполага заместник-ръководителя на Съвета за безопасност на Русия”, пише още Медведев.
"А от историческа гледна точка така нареченият германски вариант е възможен само под формата на пряко присъединяване на остатъците от малкоруските земи на бивша Украйна към “голямата“ Руска федерация и това е ясно на всички русофоби като отвратителния (държавен секретар на САЩ Антъни] Блинкен и патентованите идиоти като жълтокосия [бившия британски премиер Борис) Джонсън", обобщи Медведев.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Слабите отчети на технологичните компании в Китай подчертават затрудненията в сектора
Кадър на деня за 5 април
Как AI стартъпите се опитват да решат един от най-големите проблеми в търговията на дребно
Страните от ОПЕК+ договориха увеличение на добивите на петрол с 206 хил. барела на ден от май
Акция на седмицата: „Стара планина холд“ АД
Германските железници предлагат въвеждането на временни отстъпки на билетите
Хороскоп за 6 април: Отлични финанси и добри новини за няколко зодии
Скандално: Заведение не пуска клиенти в тоалетната, праща ги да ползват в съседен магазин
Четири китайски зодии оставят трудностите в миналото на 6 април
От HelpBook: Множество обяви за търговия с животни, нужен е контрол
"Лудогорец" победи ЦСКА 1948 с 3:0 и съкрати дистанцията до върха
"Селта" подчини "Валенсия" с обрат в голово шоу
Спортът по телевизията днес, 6 април
Мачовете по телевизията днес, 6 април
Ключова фигура напуска Гражданите след края на сезона
Драма с дузпи прати Лийдс в топ 4 на ФА Къп след 39 години
Интер, Милан и Ювентус играят в Астралия през август
Дневен хороскоп за 6 април, понеделник
Седмичен хороскоп за 6 – 12 април 2026
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Как да си приготвите сами костен бульон?
Вучич обмисля модела Румен Радев, в открит съюз с играча на Кремъл Вулин
САЩ изчерпват запасите си от стелт ракети JASSM-ER
Как пандемията от COVID-19 се превърна във втори провал за Ерик Клептън и вероятно последен
Плугчиева: Споразумението с Украйна е подписано без да бъде съгласувано с президента
Чаша-две вино дневно може да забави стареенето при мъжете – но не и при жените
Напрежението между САЩ и Европа поставя под въпрос бъдещето на НАТО
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация