От 1 юни започва работа по моста на бул. „Цариградско шосе” на разклона за летище "София" над бул. "Александър Малинов". Това съобщи днес Любомир Христов, зам.-кмет по транспорта на столична община.
Там организацията на движение ще бъде сходна с тази, която бе досега при ремонта на 4-ти км, като разликата е, че ще бъдат оставени проходими платната от южната част на моста, откъм квартал "Младост".
Срокът за затварянето на този първи етап по график е до края на месец юни, уточни Христов. Ремонтните дейности по двата моста пък трябва да приключат в средата на септември.
Завършването на ремонта на моста на 4-ти км закъснява с две седмици заради обилните дъждове, обясни Христов.
Другият голям обект, който е в ход на изпълнение е строителството на кръстовището на "Лъвов мост".
"От 4 юни предстои нова организация на движение, която предвижда затварянето на бул. "Мария Луиза", което означава, че преминаването през стария мост ще бъде изцяло затворено", каза още Любомир Христов, цитиран от "Фокус".
Последният етап от ремонта предвижда изграждането на тунел, който предстои да бъде изграден. След 45-дневния срок за изпълнение, движението ще бъде пуснато както в тунела, така и по локалните платна от страната на „Централна гара” и ще започне работа по аналогичен начин в южните платна, които са откъм централната градска част.
"Организацията на движението на трамваите, както и на леките автомобили ще бъде свързана с промени. Част от трамваите ще се движат по ул. „Козлодуй” и оттам до обръщалото в кв. „Орландовци”, а друга част от маршрутите ще бъдат пренасочени по бул. Христо Ботев, като детайлната информация ще бъде обявена на спирките за градски транспорт, на сайта на Центъра за градска мобилност и на сайта на Столична община. Изцяло ще бъде затворено движението по „Лъвов мост” по направлението бул. „Мария Луиза”. След това движението се обръща – пуска се северната част на бул. „Сливница” откъм Централна гара с тунелното преминаване и се премества изпълнението на етапа, който е от южните платна откъм центъра по начина, по който бяха затворени до момента северните платна", обясни още Христов.

Електрическите самолети скоро ще кръстосват небето над Европа
Апартаментите за краткосрочен наем влизат в Единната туристическа система
Оттеглянето на Wall Street от покупките на жилища в САЩ променя пазара
България остава сред въглищните крепости в ЕС
Украйна удари ракетно-космическия център в Самара
АІ агентите все още са лоши крадци и това разочарова истинските хакери
Масови проверки по пътищата: Хванаха нова порция шофьори с алкохол и наркотици
Терзиев поздрави Бургас за "Евровизия", но поиска повече прозрачност
Двуетажен автобус с 84 души катастрофира на АМ "Тракия"
Оставиха в ареста мъжа, използвал бебе като прикритие за разпространение на наркотици
Голяма Богородица: Православните християни почитат Успението на Божията майка
Феран Торес забрави бързо Барса, скъса се да хвали ПСЖ
Има ли кой да спре Арсенал? Артета ще мачка Ман Сити с най-доброто
Еуфория в Канада заради бивша звезда на Барса, Арсенал, Юнайтед и Интер
Разкритие! Ето по каква схема гранд иска да вземе звезда на Левски
Голямо завръщане в ЦСКА, ще се гони титлата
Стойчо Младенов посочи задача №1 пред ЦСКА
Седмична нумерологична прогноза за 17 - 23 август
От една мечта до собствен бранд – историята на Силвия и Studio REFORMER Vibe
Омлет със зеленчуци, белтъци и извара
Любовен хороскоп за 17 - 23 август
5 насекоми, които са полезни за градината
Скариди със зеленчуци на тиган
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
МЗ намали заплатите на директорите на държавни болници
ББА поиска анализ и обществен дебат преди административната реформа в здравната система
Иран отговори на Тръмп: Ормузкият проток ще остане ирански
Каква е рограмата на правителството в сектор "Правосъдие"?
Две нови антидрон системи пристигат в България днес
Сръбски автобус катастрофира на АМ "Тракия"
IT секторът във Варна дава по-голяма добавена стойност за местната икономика, отколкото туризмът