BGONAIR Live

70% от питейната вода в Радомир негодна за консумация

На жителите в града е раздадена 30 хил. литра минерална вода

Снимка: архив, Булфото

Снимка: архив, Булфото

Около 70% процента от питейната вода в Радомир не е годна за консумация, съобщиха от БЧК.

Хуманитарната организация обяви, че вече е осигурила 30 000 литра минерална вода.

Веднага след транспортирането й, водата ще бъде предоставена на гражданите на Радомир от доброволци на БЧК.

"В Радомир тече кафява вода", съобщи след заседанието на кризисния щаб и министър Лиляна Павлова.

Тя отбеляза, че водата не е годна за пиене и по тази причина водоподаването ще бъде спряно.

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Страната
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата