В платформата на Helpbook.info получихме повторен сигнал за нарушаване на обществения ред от столичен магазин в район "Красно село". Въпреки издадения констативен протокол от отговорните органи и направеното предписание стриктно да се спазват заявените часове за зареждане- към днешна дата нарушенията продължават.
За подобно искане наш потребител се обръща към ДНСК, тъй като в района, където живее се извършва строеж, на който се реже, хвърля и кърти като от месеци по никакъв начин не се спазват часовете за тишина.
За проблем с движението ни сигнализираха тези дни от район "Слатина": "Става въпрос за ул. Владово. По точно от светофара на ул. "Гео Милев" по ул. "Владово" е невъзможно да се движат пешеходци, тъй като няма тротоар. Проблемът с паркирането на автомобилите го знаем всички, но когато се паркира върху единствения тротоар би следвало да се вземат мерки. Ресурсният център в помощното 74-то училище си сложи ограничителни перила, но само на 20-на метра от светофара, от там нататък няма такива и хората паркират на самия тротоар, съответно няма как да се мине по улицата, освен по уличното платно. Шофьопите паркират буквално и до самия светофар, което пречи на видимостта ако някой желае да го използва. Какво да правят пешеходците- майки с деца, възрастни хора, жители на квартала, живущи в блоковете наоколо. Движението на автомобили изобщо не е слабо- даже напротив, нон стоп има минаващи коли, трябва ли да стане някое нещастие за да се оправят нещата?"
Опасни керемиди дебнат пешеходци и автомобили в район "Средец". Сграда на улица в квартала се нуждае спешно от ремонт, тъй като по всичко личи, че покривът й представлява риск за преминаващите.
Получихме и поредният сигнал от район "Витоша". Нашият потребител се оплаква, че повече от десет години на ул. Войводина могила и ул. Дамяница липсва улично осветление, липсва тротоар, липсва асфалтова настилка, но за сметка на това има шест броя бездомни кучета.
В елитния столичен квартал "Изгрев" пък за пореден път кофите преливат, тъй като камионите отговарящи за извозването на боклука не минават да събират отпадъците в събота и неделя. Гражданинът моли да се преразгледа графика и най-после да се вземат адекватни мерки.
Ако забележите нередности или проблеми, не се колебайте да подадете сигнал - направете го онлайн в HelpBook.info.
Платформата на Investor Media Group ще ви даде възможност не само да придадете гласност на проблема, но и да изпратите сигнал до отговорните институции.

За пазара на петрол Ормузкият проток не е затворен
S&P 500 отстъпи от рекорда, но затваря трета поредна седмица на зелена територия
Теодор Джамов: Бойните спортове са достъпни, всеки може да тренира
Един от ключовите петролни терминали на Русия спря работа
AI излиза от софтуера и започва да решава реални проблеми
Седемгодишните облигации на "Старком Холдинг" ще се търгуват на EuroBridge от 17 август
Рецепта за хрупкави тиквички на пръчици
Петима души загинаха при стрелба в Мичиган
Хороскоп за 15 август 2026 г.: Успех с парите и любовта, важни решения за някои зодии
Монца гази за Купата, Антов остана на пейката
Ясен е и последният участник в плейофите на Лига Европа
Престижно! Агентите на спряган за Левски работят със световни звезди
Стилияна Николова след големия успех: Доволна и щастлива съм
Сложен казус! ЦСКА преговаря с Ботев Враца
Стойчо Младенов посочи задача №1 пред ЦСКА
Любовен хороскоп за 17 - 23 август
5 насекоми, които са полезни за градината
Скариди със зеленчуци на тиган
Нумерологична прогноза за 15 август
Днес е Голяма Богородица
Таро карта за 15 август, събота - Тройка чаши
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
МЗ намали заплатите на директорите на държавни болници
ББА поиска анализ и обществен дебат преди административната реформа в здравната система
Апелативният съд върна делото срещу Благомир Коцев на прокуратурата
Честит празник, Варна!
Виц на деня - 15 август
Прогнозата в деня на Варна: Слънчево, с температури до 26°
Басейнова дирекция: Българското крайбрежие е чисто, без замърсяване от нефтопродукти