През 2014 г. концернът Volkswagen Group ще се опита да реализира на световните пазари повече от 10 млн. автомобила, благодарение на които да стане най-големият производител в света. Това обяви пред агенция Bloomberg шефът на концерна Мартин Винтеркорн.
Само преди месец от Toyota заявиха, че през тази година се надяват общата бройка на продадените от компанията возила да бъде увеличена с 4 % и да достигне 10.32 млн. Във Volkswagen обаче са амбицирани да свалят японците от първото място, след като през последните 2 години концернът заемаше второто място. Миналата година Toyota записа 9 980 000 продажби , докато резултатът на немците бе 9 730 000. Третото място остана за General Motors с 9 710 000 единици.
В края на 2013 г. от Volkswagen обявиха, че през следващите 5 години ще инвестират 84.2 млрд. евро в своето автомобилно подразделение. Приблизително 2/3 от тази сума ще бъде похарчена за разработка на ново поколение бензинови и дизелови двигатели, а също така и за продължение на развитието на хибридни и електрически агрегати.
Освен това германците предвиждат да увеличат съществено моделната си гама, като акцентът ще бъде поставен върху създаването на нови модулни платформи, които позволяват използването на общи компоненти при автомобили от различни класове. И съответно редуцират осезаемо разходите за производство и разработка.
Първоначалният план на Volkswagen Group предвиждаше лидерското място по продажби в света да бъде достигнато през 2018 г. Както изглежда обаче опит за това ще бъде направен още тази година.
Още новини с автомобилна тематика четете в Automedia.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Надеждите за мир в Близкия изток тласнаха европейските борси до най-високото им ниво от 2 март
Войната натежава на глобалния растеж, а опасенията за цените се засилват
Има ли риск от разпродажба на американски ДЦК?
Anthropic: Развитието на AI трябва да се насочва от религиозни лидери и гражданското общество
Тръмп настоява Саудитска Арабия да признае Израел като част от споразумението с Иран
Кадър на деня за 25 май
Късна емисия
Рекорден ръст на венерическите заболявания в Европа
Димитър Недков: Вече трудно може да бъдем заблудени - резултатите от 19 април го показаха
Илиан Илиев с уклончив за бъдещето си в Черно море
Балтанов каза за какво е време в Ботев Пд
Бомбастичен трансфер! Гранд взима национал на ЦСКА
Тунчев каза защо Арда се размина с баража за Европа
НА ЖИВО: Лудогорец – ЦСКА 0:0
НА ЖИВО: ЦСКА 1948 – Левски 0:0
Дневен хороскоп за 26 май, вторник
Как да ускорите растежа на краставиците за добра реколта
Картофи с маслини по гръцки – разядка за всеки ден
Коктейл с текила и лимонов сок
Седмичен хороскоп за 25 – 31 май: Напредък за Лъва
Какво се прави на Черешова задушница
Пазаруването вече се превръща във финансова стратегия
От врачанското село Згориград до залата на Чимаев и спаринги с Царукян: Българин покорява ММА в Америка
Съвременните градове поставят фокуса върху личностното развитие на хората
Локо Пд победи Ботев и стигна до бараж, Черно море не успя да се класира
Настроенията в Русия се обръщат срещу Путин
Къщи с големи дворове търсят щвейцарци и германци в села в Добричко
Ще ни позволи ли медицината да „надхитрим смъртта“?
Откриха суперземя в орбита около близко до нас червено джудже
Меркурий се е сдобил с цялата си вода само за един ден
Подводен вулкан в Тихия океан промени разбиранията за формирането на земната кора
„Джеймс Уеб“ откри метан в атмосферата на екзопланета, подобна на Сатурн
„Шънджоу-23“ пристигна на „Тиенгун“: Китай се готви да кацне на Луната до 2030 г. (видео)