Най-старият оцелял до днес Ford Model A, произведен от Хенри Форд през 1903 г., е обявен за продажба, съобщават от automediapro.com.
Това е най-старият автомобил на Ford Motor Company, оцелял във времето. Сега той се предлага за продажба в аукцион на фирмата RM Auctions Vintage Motor Cars в Аризона, който ще бъде проведен на 19 януари.
Автомобилът от 1903 г. е имал досега само четирима собственици за 104 годишната си история. Първият собственик е Хърбърт Макнери, производител на масло от Айова. Според фактурата, Макнери е заплатил за колата 850 долара, като е внесъл първоначален депозит от 150 долара.
Фордът Model A има двигател с работен обем от 100 кубически инча (около 1639 см3) и максимална мощност 8 к.с. Двигателят е свързан с двустепенна скоростна кутия. Последният засега собственик е закупил автомобила през 2001 г. от един музей в Германия, където фордът се е озовал през втората половина на миналия век.
Прогнозата на експертите е, че цената на Ford Model A от 1903 г. ще достигне между 400 000 и 500 000 долара при наддаването на аукциона.
Продава се най-старият Ford
Най-старият оцелял до днес Ford Model A, произведен от Хенри Форд през 1903 г., е обявен за продажба
12.01.2007 | 09:10 ч. Обновена: 21.08.2025 | 02:18 ч.
1

Напиши коментар
Към коментарите
Новини
-
Русия и Украйна си размениха по 146 военнопленници
-
Стилияна Николова със сребърен медал на обръч от Световното първенство
-
Рокля с паднала талия се завърна в светлината на прожекторите
-
Жена загина при катастрофа край Монтана
-
Цанко Цанков с постижение за 24-часово непрекъснато плуване в Дунав без неопрен
-
Световната банка препоръча на България да актуализира данъка върху имотите
-
Украйна е загубила 1,7 млн. военнослужещи във войната, няколко поколения са си отишли
-
Руски войници се прострелват едни други, за да взимат обезщетения
-
Фразите, с които губите уважение на работа
-
Мелани Грифит подкрепи дъщеря си Дакота Джонсън на червения килим
-
Украйна е загубила 1,7 млн. военнослужещи във войната, няколко поколения са си отишли
-
Зеленски: Украйна ще продължи да се бие за своята независимост
-
ЕС е на колене пред една буйстваща Русия, САЩ и Русия вече управляват Европа
-
Над 11 хил. лв. на месец ни струва опазването на това, което е останало от МОЧА
-
Какви гаранции за сигурност трябват на Украйна, възможно ли е да бъдат разположени чужди войски?
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата