Президентът на БФС Борислав Михайлов призова Любо Пенев, Данчо Лечков и Емо Костадинов да спрат с нападките по медиите.
Михайлов излезе със специално изявление в официциалния сайт на футболната централа по скандалите, които се развихриха около националния отбор и БФС през последните няколко дни.
Както е известно, миналата неделя Пенев разкритикува остро футболните ни управници, които му отвърнаха подобаващо. Днес обаче се намеси Боби Михайлов.
Ето какво се казва в изявлението:
"Изминаха 10 дни от европейската квалификация на националния отбор с Малта. Равенството на практика лиши България от шансове за класиране на Евро 2016. Няма нищо по-нормално от това селекционерът на националния отбор да бъде освободен, след като във втора поредна квалификационна кампания не успява да постигне целите, които са му поставени.
Изговореното и написаното през последните 10 дни по този повод е недопустимо. Като президент на Българския футболен съюз категорично заявявам, че не приемам нито езика, нито аргументите, използвани в тази “дискусия”. Като капитан на този отбор най-официално призовавам всички свои съотборници от САЩ’94 да престанат да си говорят през медиите.
Кажете си нещата в очите, както сме го правили неведнъж в съблекалнята навремето. Но се придържайте към футболните аргументи, а не към личните обиди и клюки. Защото отдавна вече не сме футболисти, ролята ни е съвсем друга. Като членове на Изпълнителния комитет, всички ние трябва да си казваме, каквото имаме да казваме, на заседания, а не през вестниците", зове бившият вратар и завършва:
"Преди три години старши треньорът и неговият щаб бяха избрани с единодушно решение на членовете на Изпълкома. Сега са освободени отново единодушно поради липса на резултати. Това е част от футболното всекидневие, но не е повод за разправии по медиите. Европейската практика е друга. И докато аз съм президент на БФС, избран от конгрес, ще се придържам към нея”.
Още новини от българския футбол четете в Gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Какви са пречките пред внедряването на AI в бизнеса?
ЕС крие чувствителна информация от Унгария, опасявайки се да не стигне до Кремъл
Задълбочаването на конфликта в Близкия изток срина азиатските пазари
Цената на петрола ще държи под тревога пазарите и тази седмица
Водещият профсъюз в Япония постигна ръст на заплатите с над 5% за трета поредна година
Цената на биткойна удари двуседмично дъно, но не се поддава на лошото настроение
Заведенията искат 9% ДДС заради цените и конкуренцията
Жена загина в катастрофа на "Тракия" край Нова Загора
Нумерология и интуиция: Родените на тези дати усещат всичко
Свинаров: Армията ни, както и да бъде въоръжена, не може да бъде адекватна на враговете ни
Избори 2026: Ще изравни ли правата на българите район "Чужбина"?
ИПБ: От 1 януари до 21 февруари в катастрофи са загинали 80 души
Нюкасъл пое отговорност, ще разкрива свои расисти
Георги Градев се подигра с Георги Иванов-Гонзо
Разкриха какво липсва на ЦСКА
Сабаленка гази в Маями, продължава защитата на титлата си
Ас на Ливърпул призна: Брайтън ни надигра
Заради зарязания пистолет: Бербатов получи нов прякор – „Митьо Пищова“
Цветно настроение в пролетния маникюр (+Снимки)
Етнолог: Трапезата е била свещено нещо за старите българи
Какво се прави на Благовещение
20 гениални домашни трика, които всяка жена трябва да знае
Торта Капрезе с бял шоколад и бадемово брашно
Нумерологична прогноза за 23 март
Паспортните служби ще съдействат на гражданите, без валидни документи, да упражнят правото си на вот
Брутално: 17-годишен вратар е в болница след ритник в главата (ВИДЕО)
Семейство от Варна поднови брачния си обет след 50 години съвместен живот
80 души са загинали във "войната" по пътищата у нас за по-малко от 2 месеца
Погрешка: Шофьор остана без книжка и номера
„Тренд”: Очертава се шестпартиен парламент
Кои планети да наблюдаваме на небето през април 2026 г.
Древна делта, открита под повърхността на Марс, ускорява търсенето на живот
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята