Двама от най-опитните и основни играчи сложиха официално край на своята кариера в националния отбор по волейбол. Загубата от Германия с 1:3 бе последен мач за капитана Виктор Йосифов и либерото Теодор Салпаров.
Последният се сбогува с националния отбор по волейбол с емоционално обръщение.
"Не ми е лесно да опиша всички години и емоции, които са събрани в душата ми и да ви ги предам в няколко изречения, но ще опитам", започва Салпаров обръщението си във Facebook.
"Влязох в отбора, когато бях едва на 17! Сега съм на 37! По-голямата част от живота ми до момента е преминала там! С момчетата често сме прекарвали повече време заедно, отколкото с близките си! Докато играем за флага през тези години, ние израствахме, родиха се децата ни, едни идваха - други си отиваха, но едно не се промени - желанието ни да прославяме България с успехи", казва либерото.Салпаров спечели бронзови медали от световното през 2006 г., от Евроволей 2009, от Световната купа през 2007 г. и има четвърто място от олимпийските игри в Лондон 2012.
"В Лондон не ни достигна малко, за да се качим на почетната стълбичка! Но ние отдавна сме качени на по-важната почетна стълбичка! Тази на нашите фенове и българите, които винаги са ни подкрепяли по трибуните и пред екраните! Тя разбира се е по-важна от всеки медал и отличие, защото любовта на хората не се подарява, тя се заслужава! Благодаря ви, българи, за цялата любов, с която сте засипвали мен и момчетата по време на нашите големи и малки победи, но и по време на нашите големи и малки загуби също така! Простете ни, че не успяхме да се класираме за тази олимпиада", продължава той.
Салпаров посочи, че за него би било красиво да завърши кариерата си в националния отбор с трето участие на олимпийски игри.
"Животът продължава! И така, днес - след толкова години на труд, преодоляване, пет тежки операции на краката, след толкова емоции, радости и сълзи, аз - Теодор Салпаров, казвам довиждане на фланелката си в националния отбор и отстъпвам място на по-младите! Моля се поколенията, които идват след нас, да ни донесат още много поводи за гордост! Момчета, обичам ви! България, за мен беше чест! Искрено ваш N13".
Още новини от родния спорт четете в Gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кризата в Иран - самолетното гориво и дизелът стават критична точка за Европа
МАЕ: Възстановяването на енергийните доставки от Персийския залив може да отнеме половин година
Чуждите инвестиции в България се увеличават с близо 5% през януари
Неутрална Швейцария няма да изнася оръжия за САЩ заради войната с Иран
Капанът на производителността: защо AI ни кара да работим повече
Руската централна банка намали основния си лихвен процент до 15%
Четири зодии получават съдбоносен знак на 21 март
Хванаха близо 230 пияни или дрогирани шофьори само за седмица
Военни екипи за обезвреждане на боеприпаси повишиха уменията си в Белене (+СНИМКИ)
Бащата на Тайсън Фюри: Синът ми вече не е непобедим
Йотова поиска мерки за икономиката и бизнеса: Българите изнемогват от високите цени
Роналдо аут за Португалия
Звезда на България „отряза“ Сашо Димитров за турнира в Джакарта
Веласкес трепери преди мача с Черно море, Левски има и голям проблем
Гонзо каза има ли напрежение заради битката за титлата и кое е важно
Сектор Г с огромен зов
Преместиха контролата между Египет и Испания
Означава ли потта, че тренировката е по-ефективна
Домашните хакове, които помагат да бъдем по-здрави
Постна баклава за Благовещение
Храни за късмет за пролетното равноденствие
Финансови постъпления очакват тези 4 зодии през април
12 идеи за домашно спа с малък бюджет
Жулиен Риков пред bTV: Смелото сърце на кикбокса
Актуализираха таксите за музейните обекти към РИМ-Варна
Отпуснаха пари за нов противопожарен участък в к.к. „Златни пясъци“
Катастрофа с трима ранени в Троян
Откриха телефонна линия за сигнали, свързани с изборния процес
800 са жалбите за завишени сметки за ток
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона
Луната отново е на фокус: НАСА подготвя ракетата „Артемис“ за полет през април
Китай набеляза вулканичен район за първото си кацане на Луната
Космическо чудо: Мисията Proba-3 е спасена след месец „клинична смърт“
Сблъсък на две планети с размерите на Земята е наблюдаван на 11 хил. светлинни години от нас
Пролетното равноденствие: Кога точно настъпва?