Александър Везенков изигра истински шедьовър в Евролигата, за да изведе Олимпиакос до 5-а поредна победа, този път срещу Байерн Мюнхен със 112:69.
Българинът вкара рекордните в кариерата си 45 точки, като успя в изумителните 18 от 20 при стрелбата от игра, реализирайки и 9-те си шута за 2 и вкарвайки 8 от 10 тройки и изпълнявайки само един наказателен удар. Наистина невероятно! Това е третото най-резултатно представяне в турнира в историята!
Като цяло гръцкият тим изигра може би най-добрият си мач за сезона, за да постигне 14-ата си победа, след която е едноличен лидер след 20 мача.
Домакините стартираха ударно със старт от 9:0, въпреки че играха без важни фигури като Еван Фурние и Костас Папаниколау.
Разликата продължи да се вдига, след като баварците просто не знаеха къде се намират и достигна 21:4 3 минути преди края на периода. След първите 10 минути домакините водеха с 28:14, след като съперникът им малко се поокопити.
Разликата падна до 8 във втората част, преди Везенков да наниже важна тройка и да върне спокойствието. След това той вкара още два бързи коша, а и тройка, за да се вдигне преднината до 43:26.
Българинът приключи с 16 точки до почивката при 7 от 8 от игра, а имаше и 5 борби, като отборът му водеше с 51:37. Везенков продължи да е великолепен е в третата част, когато вкара първите си 4 стрелби, за да натрупа бързо 25 точки, а разликата се задържаше около 15, но към края на третата част стана и 23 след нова тройка на Везенков, който вече бе с 28 точки.
Скоро в последната четвърт той вече стигно до личния си рекорд, а тимът му се откъсна с 34 точки при 94:57. Гостите просто не бяха на себе си, след като последната част започна със серия от 16:0 за Олимпиакос.
Везенков добави 7 борби, 2 асистенции и записа КПД от 52, което за пореден път ще му донесе наградата за №1 на кръга. Домакините вкараха 16 тройки от 30 опита и направиха рекордните в историята си 36 асистенции. Те са едноличен лидер в турнира с баланс 14-6.
Спортни новини четете на Gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Украйна подложи Москва на масирана атака с 600 дрона
Акция на седмицата: „Фонд за недвижими имоти България“ АДСИЦ
Наративът на Тръмп за „златния век“ се проваля в средата на мандата
Кадър на деня за 15 август
Руската блокада на Черно море срина износа на зърно от Украйна в разгара на жътвата
Военновременната икономика на Русия води до непосилен за компаниите ръст на заплащането
Милена Иванова: Продавахме България с цената, а не с таланта си – това свърши
Земетресение с магнитуд 6,1 по Рихтер е регистрирано край Вануату
Здравословното хранене се възпитава, личният пример е ключов
12 души загинаха при катастрофа с полски автобус в Унгария (+СНИМКИ)
Нивото на Дунав се променя минимално, заседналият кораб край Батин е освободен
Моуриньо поиска още две попълнения в Реал Мадрид
Джамал Мусиала колабира по време на мач на Байерн, ясно е състоянието му
Христо Янев готви сериозни промени в ЦСКА
Марко Груич с големи амбиции в Левски: Искам титлата и Шампионската лига
Добри новини за Ливърпул, Баркола вече струва с 20 милиона по-малко
Заместникът на Родри при Гражданите идва от Лил
5 насекоми, които са полезни за градината
Седмична таро прогноза за 17 - 23 август
Късмет за 3 зодии в седмицата от 17 до 23 август 2026
10 признака, че отлагате щастието си - и как да спрете
4 сутрешни напитки за бърз метаболизъм
Нискокалорично пиле със спанак и лек кремообразен сос
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
МЗ намали заплатите на директорите на държавни болници
ББА поиска анализ и обществен дебат преди административната реформа в здравната система
"Ние, потребителите": "Синият флаг" на плажа не означава съвършенство
"Прогресивна България" с районна структура във "Владислав Варненчик"
Испански изтребител F-18 свали дрон, навлязъл в румънското въздушно пространство от Молдова
Най-големият английски туроператор вече продава за "Евровизия" - стая в 5-звезден хотел е 170 евро
Любопитно: Проучване показа къде има най-много столетници у нас
Десетки хиляди празнуваха Деня на Варна до зори