Броят на жертвите на коронавируса в света надхвърли 30 000 души. Само в Европа жертвите са 22 260. Над 10 000 от тях са само в Италия.
В Испания черната статистика постави нов рекорд - 838 загубени човешки живота за 24 часа. Броят на потвърдените случаи се е увеличил с 9.1% за един ден до близо 79 000. От 30 март в Испания са в сила нови ограничителни мерки - бизнесът, който не е жизненоважен, е затворен, а хората не трябва да излизат от домовете си в продължение на 2 седмици.
В Италия очакват пика до няколко дни, а броят на новите инфекции намалява. Не е така и с броя на жертвите и те отново са около 800, а властите обявиха, че ще изпращат ваучери за храна на хората, които не могат да си позволят покупки. Заместник-министърът на здравеопазването Пиерпаоло Силери прогнозира, че до 10 дни броят на новите случаи ще започне да спада.
В Съединените щати президентът Доналд Тръмп отново направи обратен завой - 8 часа, след като предложи да постави щатите Ню Йорк, Ню Джърси и Кънектикът в карантина, той се отказа от намерението си. Това става на фона на черната статистика за над двойно увеличение на броя на жертвите в страната само за три дни. 2 100 са смъртните случаи, над една четвърт от тях в град Ню Йорк. Коронавирусът може да отнеме между 100 и 200 хиляди човешки живота в Съединените щати, прогнозира д-р Антъни Фаучи - един от ръководителите на щаба на Доналд Тръмп за борба с епидемията.
За щата Ню Йорк - губернаторът Андрю Куомо информира за вече 59 500 заразени и 965 починали хора.
В писмо до над 30 милиона домакинства британският премиер Борис Джонсън, който е болен от COVID-19, предупреди, че ситуацията ще се влоши, преди да започне да се подобрява и предупреди, че „ще бъдат наложени още по-строги мерки, ако е необходимо“.
А папа Франциск използва неделната си литургия, за да призове света да спрат конфликтите.
Във Франция, където починаха близо 2000 души, премиерът Едаур Филип заяви, че битката едва започва. Властите съобщиха за 292 смъртни случая от вчера до тази вечер. Жертвите са общо 2600. Заразените са вече над 40 000.
Русия обяви, че затваря границите си от утре. Кметът на Москва Сергей Собянин заяви, че заразата е навлязла в нова фаза, след като броят на заразените в руската столица надхвърли 1000. Кметът разпореди задължителен домашен режим на изолация. Напускането на домовете ще става в случаи на пряка заплаха за живота и здравето, пътуване до работното място, пазаруване в най-близкия магазин или аптека, изхвърляне на боклук и разхождане на домашни животни на не повече от 100 метра от адреса на пребиваване. В близките дни за излизане на открито за московчаните ще бъдат въведени специални пропуски. Собянин е разпоредил и автоматично изплащане, без заявления, на всички безработни в Москва по 19 500 рубли, около 220 евро, месечна помощ.
Китайската национална здравна комисия предупреди, че страната може да се сблъска с нова вълна от коронавирусни инфекции в резултат на увеличаване на броя на внесените случаи. "Китай вече има 693 случая, постъпващи от чужбина, което означава, че възможността за нов кръг от инфекции остава сравнително голяма", заяви говорителят на Националната здравна комисия Ми Фън.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Глобалната инвазия на китайските автомобили не пропуска и България
Неяснотата около войната в Иран изпрати азиатските пазари в различни посоки
Недоволство в Унгария заради корупцията и богатството около Орбан расте преди изборите
Мъск променя правилата на играта с 30% от акциите в IPO-то на SpaceX за дребни инвеститори
Цените в Испания растат с най-бързия темп от 2024 г. насам заради войната в Иран
Церемонията по връчването на наградите „Оскар“ напуска Холивуд
"Прокурорският син" Васил Михайлов нападна с бухалка служител на ГДБОП
Проф. Боянов: Около 30 години ЕГН-то спира да ви пази, българите ядем мазна храна
Транспортният бранш e пред колапс: 10% загуби досега и риск от спиране на автобусни линии
ГДБОП и ДАНС иззеха над 240 кг наркотици при акция в София
Щонова: Ще трябва да понесем поскъпването на горивата, мерките ни са таргетирани
Левски диктува модата, обаче има голямо "но"
Димарко и Пио Еспозито се радват на победата на Босна (ВИДЕО)
Нов удар за Интер! Чалханоглу се контузи
Мачовете по телевизията днес, 27 март
Отлична новина за Левски преди големите битки за титлата
Карло Анчелоти се ядоса заради Неймар
Здравословните мазнини – кои са добри за тялото и кои да избягваме
4 неочаквани ползи от черния кимион
Как да избереш плочки за баня според размера на помещението и светлината?
„Пеперудените сестри“ от Джени Хейл
Ванилов нискомаслен протеинов мус без захар
Нумерологична прогноза за 27 март
54-годишен почина след побой при опит да защити дъщеря си
Само биологични жени ще могат да участват вече на олимпийски игри
Във Варна започна кампания за събиране на опасни отпадъци
РЗИ-Варна препоръчва ваксинация срещу менингококи
Спипаха жена и четирима мъже с наркотици във Варна
30 символа на града са събрани в настолната игра „Spot Varna"
8 неща, които трябва да знаете за историческата мисия Artemis II
Астронавт на НАСА изуми интернет със снимка на яйцевиден обект с пипала
Учени: Може да пропускаме сигнали от извънземни заради космически „шум“
Откриха скелета на д’Артанян, твърдят археолози
През 1883 г. Луната неочаквано става синя, а Слънцето – „великолепно зелено“: Какво е обяснението?
Материали-чудо могат да направят обектите „невидими“