Русия започна Мондиала разочароващо

Играчите на Капело едва измъкнаха 1:1 срещу Южна Корея
18 юни 2014 07:09, Александър Попов
15

Русия изигра много разочароващ мач на старта на световното първенство, но все пак имаше късмет да измъкне 1:1 срещу Южна Корея.

Двата тима предложиха една от най-скучните продукции от началото на първенството и за цяло първо полувреме не създадоха нито едно опасно положение.

След почивката Корея се активизира леко, но стигна единствено до няколко удара от дистанция. На три пъти обаче вратарят на Русия Игор Акинфеев се намесваше неубедително без да успее да улови топката. Така в четвъртия случай той я изпусна в собствената си мрежа след удар на влезлият като резерва Ли Кеун-Хо.

Тимът на Фабио Капело обаче успя да реагира бързо и на свой ред отбелязаха благодарение на две резерви. Удар на Алан Дзагоев не бе уловен от вратаря и след като защитник изчисти топката в тялото на Ешченко, тя попадна в Кержаков и той отблизо вкара в мрежата.

До края обаче нямаше повече голови положения и така двата тима започнаха участието си на Мондиала с по една точка. Следващият мач на Русия е срещу Белгия, а Южна Корея се изправя срещу Алжир.