След мач с размирици, Гана на финал за Купата на Африка

Двубоят с Екваториална Гвинея бе прекъснат за 30 минути
Обновена: 6 фев 2015 08:42 | 6 фев 2015 08:20, Александър Попов
0

Гана разби домакина на Купата на Африка Екваториална Гвинея с 3:0 и се класира за финала на турнира, където ще срещне Кот Д'Ивоар.

Мачът между двата тима бе скандален и инфарктен, макар че "Черните звезди" постигнаха впечатляващ успех.

Причината обаче това не бе от футболна гледна точка.

В 83-ата минута срещата бе прекъсната заради сблъсъци по трибуните, които наложиха феновете на Гана да бъдат извадени от стадиона под полицейска егида. В противен случай можеше да се стигне до фатални случаи.

След около половин час забавяне срещата се доигра. Със сигурност домакините ще бъдат много строго наказани заради изцепките на своите фенове, но още не се знае по какъв начин те ще си го отнесат.

В моментите, в които мачът бе прекъснат, хеликоптер кръжеше около стадиона, за да следи изкъсо обстановката, а по-агресивните фенове бяха усмирявани със сълзотворен газ.

Срещата започна по доста безинтересен начин и почти нямаше голови положения през първото полувреме.

В 41-ата минута обаче Джордан Аю откри резултата в полза на своя тим от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на стража Овоно срещу Апия в наказателното поле.

В добавеното време на първата част гостите вкараха и втори гол. Атсу напредна перфектно при една контраатака, след което видя Уакасо, който финтира противников бранител и с мощен удар вкара.

След почивката ганайците рязко вдигнаха оборотите и изпуснаха няколко перфектни шанса, но все пак по-добрата им игра доведе до трети гол в 75-ата минута, когато Апия бе изведен зад защитата, а стражът Овоно излезе да го пресрещне, но не го направи както трябва и изби топката в краката му.

След това нападателят си върна притежанието и, след което я подаде към непокрития Андре Аю, който вкара от близка дистанция.