Опашкар победи Байерн Мюнхен и се спаси

Фрайбург сътвори голямата изненада в Бундеслигата
16 май 2015 19:55,
4

Фрайбург сътвори голямата изненада и победи Байерн Мюнхен с 2:1 в среща от 33-ия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Шварцвалд-щадион".

Гостите откриха резултата чрез Бастиан Швайнщайгер, но двайсетина минути след това застрашеният от изпадане опашкар изравни след соловата акция на Адмир Мехмеди.

Малко след почивката арбитърът Тобиас Велц не отсъди чиста дузпа за Фрайбург, когато Рафиня ритна и дръпна с ръка Мехмеди. В средата на втората част Швайнщайгер тресна гредата от фаул.

В 89-тата минута бившият футболист на Байерн Нилс Петерсен вкара малко след влизането си като резерва и хвърли в див екстаз феновете по трибуните.

След третата си поредна загуба в първенството Байерн остава със 76 пункта на върха, докато Фрайбург има 34 точки и направи важна крачка към спасението.