Арсенал триумфира: Отново грабна купата на Англия

Артилеристите биха безапелационно Астън Вила с 4:0
Обновена: 30 май 2015 21:34 | 30 май 2015 21:34,
2

Арсенал показа, че си е взел урок от миналия сезон и този път не остави никакви шансове на съперника, побеждавайки с 4:0 Астън Вила на финала за купата на Англия.

Така година, след като победиха драматично Хъл Сити с 3:2 след продължения, Артилеристите защитиха трофея си.

Тио Уолкът откри резултата пет минути преди почивката след асистенция на Алексис, а малко след началото на второто полувреме чилиецът вкара страхотен втори гол с удар от над 25 метра.

В 62-та минута Пер Мертезакер вкара трети гол и сложи точка на спора, а в самия край Оливие Жиру оформи крайния резултат.

Арсенал имаше пълно преимущество през целия мач и можеше да победи и с още по-голям резултат, а Войчех Шчесни не се наложи да прави нито едно впечатляващо спасяване.

Така Артилеристите спечелиха за рекорден 12-ти път Купата на Англия, докато Арсен Венгер взе за шести път този трофей.