Бодуров с автогол, Ман Юнайтед размаза Мидтиланд

"Червените дяволи" разбиха датчаните у дома с 5:1
26 фев 2016 09:44, Александър Попов
11

Манчестър Юнайтед се разправи с датския Мидтиланд и го победи с резултат 5:1 в среща реванш от 1/16 финалите на Лига Европа. Головете за домакините отбелязаха Бодуров(автогол), Ръшфорд на два пъти, Ерера и Депай в последната минута. Гола за гостите бе дело на Систо, през първото полувреме.

През първата част Юнайтед владееше топката, но трудно създаваше голови ситуации пред вратата на Мидтиланд. Така се стигна до 28-мата минута, когато при една контаатака, гостите се възползваха и откриха резултата чрез Систо.

Малко по-късно Николай Бодуров си отбеляза автогол, а в самия край на полувремето Хуан Мата пропусна дузпа за своите и остави мача отворен. Второто полувреме Юнайтед разби датчаните и отбеляза още четири попадения.

Така "червените дяволи" се класираха за 1/8 финалите на Лига Европа и очакват своя съперник.