Монако изхвърли прехвалените милионери от Манчестър Сити

Тимът от княжеството продължава напред след драма у дома
16 мар 2017 09:00, Александър Попов
7

Монако би шута на Манчестър Сити от Шампионската лига след победа с 3:1 у дома на своя Луи II. Така тимът се класира за 1/4-финалите на турнира.

Благодарение на правилото за повече голове на чужд терен "монегаските" елиминираха "гражданите". След двата мача иначе общият резултат е 6:6.

Домакините имаха сериозен проблем, след като Фалкао не игра, но въпреки това започнаха отлично и в крайна сметка стигнаха до два гола предимство чрез Мбапе и Фабиньо в 8-ата и 29-ата минути.

Сане обаче спаси гостите и в 71-ата минута вкара така важното попадение за тях. До края на мача Бакайоко вкара в 77-ата минута за домакините. На практика това се оказа достатъчно.

Първото полувреме бе по-добро за домакините, докато второто определено бе по-добро за гостуващия тим.