Пако измъкна Барса срещу Севиля, Меси не се отчете

Победата на каталунците над андалусийци се оказа трудна
1
Снимка: Reuters, архив

Барселона надигра Севиля, но спечели трудно с 2:1 в двубой от 11-ия кръг на испанската Ла Лига, състоял се на стадион "Ноу Камп". Това се оказа мач №600 за Меси с екипа на "блаугранас", но Лео не успя да се разпише отново срещу любимия си противник.

Момчетата на Ернесто Валверде наложиха зверски натиск, но трябваше да чакат до средата на първото полувреме, когато Пако Алкасер откри резултата.

"Блаугранас" контролираха играта, но вместо да стигнат до нов гол, получиха такъв - Гуидо Писаро надскочи Пике и изравни. Радостта на андалусийци беше краткотрайна, защото Алкасер набързо върна аванса на своите в резултата и веднага беше заменен. До края и двата отбора не създадоха чисти голови положения.

Барселона събра 31 точки на върха - с четири повече от втория Валенсия и с 11 повече от шампиона Реал Мадрид, който играе утре. Севиля е пети с 19 пункта.