Сити пречупи Ливърпул и остави жива интригата в Англия

"Гражданите" победиха с 2:1, изостават на 4 точки от върха
9

Манчестър Сити постигна изключително важна победа с 2:1 срещу Ливърпул на своя "Етихад" в голямото дерби на Висшата лига, което бе от 21-ия кръг.

По този начин преднината на "червените" на върха пред втория Сити е само 4 точки и на практика мърсисайдци загубиха комфортния си аванс.

Това бе и първо поражение за "мърсисайдци" във Висшата лига от началото на сезона, както и прекъсване на страхотна серия от осем поредни срещи с победа във всички турнири.

Агуеро даде аванс на "гражданите" в 40-ата минута, но в 64-ата Фирмино успя да изравни за лидера в класирането. Победното попадение бе дело на Сане, който бе точен в 72-ата минута.

5

Най сетне Ливърпул надигран .Прекрасно беше.
7
6

9

Кеф,тъкмо Клоп си беше помислил ,че е спечелил титлата и Сити им напомниха някой неща.
6
5

9

А това дето Мане изтървал..е св едно да коментираме ...Ако защитника небеше направил грешка ..Манее нямаше да стреля :) Това не е никакъв фактор в цял мач. Сити ги надиграха на всички позици. А нападението им беше изцяло неутрализирано. Това е. Другото са оправдания на слабия отбор :)
5
6

8

Голям мач стана. Ливерпул показа, че не е готов да бъде шампион ! Ако неможеш да биеш шампиона, за къде си теъгнал. Даже объркания от моуриньо Юнайтед нашляпа гражданите 3-2 предния полусезон.Сити превъзхождаха !
4
0

16

име преди 5 години
И двата отбора показаха, че са от възможно най-висока класа. Хубав мач стана, а и първенството ще е много интересно до края!
3
7

12

Хубав мач стана. Ако Мане си беше вкарал гола в началото, Сити щяха да са в нокдаун, но късметът беше на тяхна страна. Има много мачове докрая, но с тази мощ която демонстрира Ливърпул са най-близо до титлата. Последните 15 минути буквално смачкаха Сити, онези не можеха да се движат от умора.