Ливърпул зашемети Челси на "Анфийлд" за пръв път от 7 г.

"Мърсисайдци" победиха след попадения на Мане и Салах
15 апр 2019 07:36, Елка Василева
3

Ливърпул си върна отново лидерството във Висшата лига, след като победи Челси в дербито на 34-ия кръг, което се игра на „Анфийлд”, с 2:0.

По този начин отборът на Юрген Клоп отново е на върха с актив от 85 точки и 2 точки пред втория Манчестър Сити, който обаче има и мач по-малко на сметката си.

Лондончани пък са 4-и с актив от 66 точки.

Това бе първа победа за „червените” над този противник у дома от 7 години насам.

Отборът на Ливърпул иначе бе в серия от шест поредни мача на „Анфийлд” на ниво Висша лига без успех срещу този противник.

Мане откри за домакините в 51-ата минута, а две минути след това Салах се разписа за крайния успех.