Бразилия триумфира в Копа Америка – победи Перу на финала

"Селесао" постигна успех с 3:1 над своя съперник
8 юли 2019 07:34, Елка Василева
12

Бразилия спечели трофея от Копа Америка за девети път в своята история, след като на финала на турнира победи Перу с 3:1.

Така отборът триумфира на домакинския си турнир и в крайна сметка  завоюва един от най-големите трофеи в международни състезания.

За последно „златистите” вдигнаха това отличие през 2007 година, но оттогава имаше голяма суша, в която отборът не можеше да го спечели отново.

Евертон даде аванс на бразилците още в 15-ата минута, а Гереро изравни от дузпа в 44-ата. В третата минута от продължението на първата част Жесус успя да върне аванса на „златистите”.  Крайният резултат в срещата оформи Ричарлисон от дузпа в 90-ата минута.

Домакините от Бразилия иначе завършиха мача с човек по-малко заради червения картон на Жесус в 70-ата минута.

Анонимен преди 4 години
do 9 Геринке, ако смяташ че Ливърпул- Барса НЕ беше нагласен мач, то ти си пълен *** и идея си нямаш от футбол!
10
2

1

Най добрите бяха Уругвай,но ги отстраниха с ВАР .
9
8

4

Герини Кол преди 4 години
Много фенчета на джуджака има тук. Какво не ви хареса в съдията? Даде дузпи за двата отбора и остави Бразилия с човек по малко. Перуанците имат 1 точен удар. Но за феновете на Фарса все нещо нагласено има. Ливърпул ги ***, мача бил нагласен. Те като направиха пародията с ПСЖ там беше велик обрат. Скрийте се по дупките и ревете
8
1

4

До Марин преди 4 години
Това е най-старият национален футболен турнир.
7
4

0

Марин преди 4 години
Къв е тоя турнир, дето го правят през 1-2-3 години и винаги участват едни и същи 10 отбора.
6
1

4

Не е проблемът в Меси, а нещо в аржентинската футболна федерация куца и така и не можаха да намерят точния треньор и да сглобят отбор. Бразилците точно в това успяха и дори без прехваления Неймар играят по-добре. Пък и има и други добри отбори в Южна Америка - Уругвай и Чили например. Корупцията във футбола я има навсякъде по света и вече сериозно заплашва да развали хубавия спорт.
5
2

6

Мача е нагласен! Бразилия трябва да победи. Вижте и съдята, Перу отстранява Чили, после на Перу им пускат чилиец за съдя. Е, ако някой още вярва на феърплея във футбола значи е ***. Меси правилно си го каза - корупцията е пълна! Чак ми става жал за Перу, симпатичен отбор са, жалко че всичко е ясно и Бразилия като домакин трябва да вземе трофея, който винаги го е взимала, ако е домакин.
4
8

2

Хайде бе на джудж то все нещо му е виновно. Вижда се че като бе го бутат съдиите в ла лига става, но на вън е нула. За цяла копа Америка има една дузпа и това е. Тотална дупка
3
1

7

Отново театър и подкупи. Бразилия само с подкуп може да е домакин и да спечели нещо.Интересно е след колко години ще разберем и за този даден подкуп от страна на Бразилия.Лионел Меси беше прав в изказването си, че това е покварена схема.