Скандали и резил насред София! Англия помете трагична България с 6:0

Гостите освиркваха "Мила родино", мачът беше прекъсван два пъти заради расизъм
14 окт 2019 23:08, Веселин Коларов
494

Англия разпиля с 6:0 България насред София в мач от група "А" на евроквалификациите.

Първото полувреме се превърна в кошмар за "лъвовете", които допуснаха четири безответни гола. Още в 7-ата минута Маркъс Рашфорд откри резултата, а после две попадения наниза Рос Баркли (20, 32). Точен беше и Рахийм Стърлинг, но на няколко пъти акцентът падна далеч от терена.

Срещата два пъти беше прекъсвана заради расизъм. Дебютантът Тайрън Мингс беше обиждан, а второто спиране на играта дойде по сигнал на съдийската бригада. Преди началото на срещата пък феновете на гостите освиркваха химна ни "Мила родини", което сякаш остана незабелязано.

След почивката Пламен Илиев се отличи с няколко добри намеси, но в 69-ата минута Стърлинг покачи на 5:0, а крайния резултат оформи Хари Кейн, който се отличи и с три асистенции. В класирането България остава едва с три точки от седем мача, още е без победа, докато Англия е лидер с 15 пункта.

494
Още по темата: българияАнглияЕвро 2020
262
1

14

Анонимен преди 4 години
Спортът е огледало на състоянието на обществото. Ако положението е зле, няма как да убедиш някого, че е добре, с лозунги, речи или със статистика. Тъжната истина лъсва.
261
0

25

лично мнение преди 4 години
Ей български футболисти, САМО НЕ давайте интервюта! Писна ми всеки път да казвате:,, Ама ние се постарахме,ама това,ама онова.."

14

Англичаните играфа футбол, а Ганчовците играха Ганкиното.
258
2

3

до 336 преди 4 години
Е как не помниш бре? Играхме срещу Швеция, в първото полувреме бяхме дори 0:0. Във второто беше нагласено така,че шведите да ни бият и някаква дузпа в последните 2 минути от продължението,за да станат 3:0.Личеше си,че в тоя случай бяха платили на съдията. Аз го разбрах от телевизира и Стоичков беше бесен и той беше загрял. Каза някоя мила дума на рефера и го наказаха 6 месеца да не се вясва на терена като треньор.Разбира се нашите журналисти го плюха, само че ТОЙ беше в случая прав за мача.
257
0

10

Колко са зле англичаните, с тоя брекзит как се набутаха...нямат магистрали, нямат ай ти селтор и метро
256
4

9

Националистични български сви не. Видяхте ли се колко струвате ?Пълни от репки и бо клуци. Генетични отпа дъци.
255
1

24

Еди преди 4 години
Вратаря бе играчът на мача, поне през втората част. Спаси поне 4 чисти гола. Проблема бе, че сякаш пред него бяха сложили неподвижни колове, а не играчи. Направо чудо е, че резултата не бе двуцифрен. Ами с тези толкова.
254
0

15

Англичаните не са от най добрите световни отбори и след като те ни унижиха какво ще стане ако ни набарат супер отборите какво ще ни се случи. В държавата на Бай Хук Пунта Мара всичко е порно дори и футбола
253
2

12

В спорта е важно да имаш национална гордост и самоуважение. Тук всичко се *** в *** индивидуализъм. Затова и на расизъм ни избива. Комплекси, нямащи място нито в спорта, нито в цивилизования свят.

16

Турция падаше с такива резултати от Англия през 80 те години Смятайте къде сме ние
250
0

8

Нали ще излезе някой си управник сега и ще ви каже че ние сме няй-голямяте ай тя спецялястя и че имаме заводя, какво от туй чя смя падналя....нали вя постоихме спортни площадкя да са стрийт фитнясите
249
0

18

Боби Михайлов преди 4 години
Я не хулете момчетата, раздадоха се на терена. После ги водих и на дискотека и там се раздадоха. Там обаче биха 30х на нула сметка и 11 на нула сервитьорки.С тоя успех ще се кандидатирам за кмет на София
248
6

11

Турция би световният шампион Франция с 2 -0 в Турция Вчера направиха 1-1 в Париж и са на първо место в групата Айде плюйте по нашите турци
247
0

16

Мачът беше изключително интересен. Двата отбора играят, играя и англичаните вкарват гол. После пак играят, играят и англичаните бележат втори и т. н. Езгледах цялото първо полувреме, но и второто също е било доста интересно. А пък съдията, той човека прекъсва играта, за да могат да си починат малко от тичането и играта.
246
0

6

Ако съм на Боби на мястото,веднага се бръсна гола глава от срам.
245
0

6

Хората дават мило и драго да ударят ,,шестицата'',а на нашите късметлии направо им я подариха. Народа го е казал хубаво ..,,Родиме ме Мамо с Късмет,Пък ме Хвърли на Смет .."
244
1

6

пецата преди 4 години
футболистите си играят за собствен интерес а зрителите желаят да получат национална гордост като се радват на чужди успехи вместо всеки да успее индивидуално в някаква област и да се гордее със себе си, от там идва този дисонанс , аз спрях да гледам футбол от 2006та год и не съжалявам , сега като чуя някой да ми говори за футбол и разбирам че е с упростен процес на мислене
243
1

16

До честноНа какво европейско се е класирал отбора със Стоичков,я пак ни припомни? За последно европейско играхме с Пламен Марков през 2004. След него поеха властта "четвъртите в света" и те успешно затриват футбола вече 15 години.Именно при Стоичков започна това, той разполагаше с далеч по-силен отбор, но почна примерно да вика в него играчи на които мениджър беше аверчето му Лъчо Танев