Зрелищно равенство между Валенсия и Челси

Мачът завърши 2:2 и прати и остави двата тима в битката за 1/8финалите
27 ное 2019 22:50, Нели Христова
3

Валенсия и Челси направиха 2:2 в зрелищен и изпълнен със събития мач от група Н на Шампионската лига, който остави и двата тима в битката за 1/8финалите.

Двубоят предложи попадения, обрати, естествено намеса на ВАР и драма до последно, преди все пак съперниците да завършат наравно.

Те имат по 8 точки и така всичко ще бъде решено в последните мачове, като и Аякс е в битката за двете места, като един от тимовете ще отпадне. Валенсия ще гостува именно на холандците, докато Челси ще приеме Лил и при победа ще си гарантира място в елиминациите.

И в двата състава имаше по 2 промени от последните им мачове. Гарай и Карлос Солер стартираха за испанците вместо Мангала и Бараган. За гостите Джеймс и Кристенсен се появиха в защита вместо Томори и Емерсон.

Сините започнаха силно и още в 3-ата минута Джеймс достави отлична топка във вратарското поле, но от 5-6 метра Уилиан стреля над вратата с глава. Той определено трябваше да вкара.

Прилепите опитаха да бъдат агресивни, но гостите бяха по-опасния тим. В 11-ата минута Жоржиньо даде много добър пас към Пулишич, но той се оказа малко по-дълъг и вратарят улови.