Лийдс шокира Манчестър Сити с 10 души на "Етихад"

Стюарт Далас реализира два гола за победата
Обновена: 10 апр 2021 16:35 | 10 апр 2021 16:35, Александър Попов
6

С човек по-малко Лийдс сътвориха чудо, след като удариха Манчестър Сити с 2:1 като гости в среща от 31-ия кръг в английската Висша лига, играна на стадион "Етихад".

Кандидат-шампионът очаквано имаше преимущество през първото полувреме, което се развиваше мудно, но пък завърши с два горещи момента. Първо Стюърт Далас изведе гостите напред в резултата, но после Лиъм Купър получи доста противоречив директен червен картон.

"Гражданите" натиснаха здраво веднага след почивката срещу 10 смели футболисти на Марсело Биелса, които се справяха до 76-ата минута, в която Феран Торес завърши многоходова акция с точен изстрел.

В 91-ата минута Далас вкара победния гол за своите и второто си попадение за деня, завършвайки бърза контраатака.