След драматичен сблъсък: Швеция победи България на Евро 2021

"Лъвиците" загубиха с 2:3 в Пловдив
Обновена: 28 авг 2021 23:25 | 28 авг 2021 23:10, Анисия Иванова
108

България отпадна от 1/8-финалите на Евро 2021 за жени, след като загуби драматично с 2:3 гейма от Швеция в Пловдив.

Още по темата
 Срещата беше в зала "Колодрума" в Пловдив.

Скандинавките направиха поредната си голяма крачка в шампионата, след като до момента в трите си участия оставаше 12-а или 15-а. Родните представителки пък за втори пореден път отпадат след 1/8-финали, след като и през 2019 г. се случи също, но след загуба от шампиона Сърбия.

Мачът стартира повече от категорично за нашите момичета, но след това последваха силни минути за съперника. Повратна точка бе третият гейм, в който българките изпуснаха шанса да поведат в мача и бяха изправени на нокти от шведките. Обратът се случи впоследствие и срещата влезе в тайбрек. В него драмата и интригата изобилстваха до последно, но малшанс ни остави извън следващата фаза.

Швеция отива на 1/4-финалите, където я очаква Нидерландия, която по-рано днес надигра Германия с 3:1 гейма в първия 1/8-финал.

Сред ВИП гостите на мача беше и легендата на българския футбол Христо Стоичков и президентът на Европейската волейболна конфедерация (CEV) Александър Боричич.