Крумовград взе скалпа на Лудогорец и разклати стола на Петев

Новакът спечели с 3:1
Обновена: 14 юли 2023 22:56 | 14 юли 2023 22:56, Александър Попов
49

След тежката загуба в предварителните кръгове в ШЛ Лудогорец разочарова и в първия кръг на новото ни футболно първенство.

Шампионите бяха шокирани от Крумовград, който победи с 3:1 при дебюта си в елита. До 17-ата минута новакът в групата вече водеше с 2:0 с голове на Божидар Кацаров и Алекс Колев. Резултатът можеше да стане и класически в 35-ата минута, но удар на Димитър Тонев мина над напречната греда.

Лудогорец се върна в мача в края на първото полувреме, след като Доминик Янков с удар от около 22 м предоля направилия страхотен мач Янко Георгиев.

Второто полувреме започна с натиск на Лудогорец, който на няколко пъти пропусна да изравни. Вместо това Крумовград вкара трети гол. Вратарят на Лудогорец Симон Слуга допусна грешка при опита си да изчисти топка извън наказателното поле. Тя се отби във футболист на Крумовград и попадна в Мартин Сораков, който я прати в мрежата.

До края на мача с прпуски се отличиха Десподов и особено Спас Делев, който изпусна чисти положения.

В 90 минута пък Сораков излезе сам срещу Слуга, но ударът му попадна в тялото на вратаря и лиши Крумовград от четвърти гол.

Така Лудогорец записа две поражения в първите си два официални мача, а столът на треньора Ивайло Петев се разклати сериозно.