"Канарчетата" надвиха Локо София с 1:0
20 юли 2014 21:17, Анисия Иванова
1
Снимка БТА

Ботев Пловдив успя да постигне победа с 1:0 над Локомотив София в първия си мач от настоящия сезон.

Двата тима се изправиха един срещу друг в среща от 1-ия кръг на "А" група, която се игра пред празните трибуни в Коматево, заради наказанието на "Канарчетата" да играят без публика.

Този мач бе дебютен за младия нападател на домакините Цветан Чунчуков в "А" група, макар че той вече има гол за тима в Лига Европа, при това победeн, в мача срещу Санкт Пьолтен. Именно той изработи дузпата за успеха на своите.

Единственото попадение вкара Юнес Хамза от дузпа в 14-ата минута, а гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Гаджев получи втори жълт и червен картон в 89-ата минута.

Освен това мачът бе дебютен за Вили Вуцов начело на Ботев в родния елит. Специалистът иначе вече записа своя официален дебют за тима в срещата срещу австрийския Санкт Пьолтен, в която отборът се представи достойно и стигна до успех.

Домакините не впечатлиха изобщо с играта си, но все пак отборът стигна до крайния успех и завоюва първите си три точки през този сезон.