Ботев спечели битката за Пловдив

"Канарчетата" победиха Локомотив с 2:0
27 сеп 2014 19:40,
16

Ботев победи с 2:0 Локомотив в 97-ото пловдивско дерби, което се игра за първи път на стадиона в Коматево. Преди срещата Иван Цветков бе поздравен по случай неговия мач номер 100 в "А" група.

Двубоят започна интересно, като още в първата минута вратарят на "канарчетата" Адам Стаховяк направи грешка, Бирсент Карагарен му отне топката, опита центриране, но Пламен Николов се намеси и ликвидира опасността.

Постепенно футболистите на Ботев установиха надмощие. В 11-ата минута Богомил Дяков сбърка в наказателното поле на Локомотив, Чунчуков овладя и подаде към Цветков, но топката му бе избита от противников футболист.
"Канарчетата" продължиха да нападат и заслужено поведоха в 28-ата минута, след като при бърза атака Лъчезар Балтанов стреля мощно, Божидар Стойчев парира удара, но топката попадна в Цветелин Чунчуков, който с красива странична ножица откри резултата. Две минути по-късно Мартин Камбуров стреля опасно от фаул, но топката излезе в аут.

Второто полувреме започна равностойно, но постепенно "канарчетата" отново взеха надмощие. В 54-ата минута те претендираха за дузпа за игра с ръка на Парино, но реферът бе категоричен, че такава няма.
Ботев удвои в 55-ата минута. Йордан Христов стреля, вратарят Божидар Стойчев не успя да хване топката, Чунчуков се добра до коженото кълбо, пусна успоредно на голлинията и Иван Цветков отбеляза втория гол за "жълто-черните".

Две минути по-късно Цветков центрира от дясно към далечната греда, откъдето Цветелин Чунчуков стреля опасно, но топката излезе в аут.

Лъчезар Балтанов можеше да вкара гол в 71-ата минута, когато при бърза атака излезе на удобна позиция, но прати топката над вратата на съперника.

В 85-ата минута Елиан Парино от Локомотив излизе на удобна позиция, стреля, топката бе избита от защитата на Ботев.

Последва бърза атака на "канарчетата" Мариян Огнянов бе изведен отдясно в наказателното поле, където пробва центриране за Иван Цветков. Той се размина, но топката стигна до Чунчуков, който предизвика разбъркване. Топката попадна в Горан Галешич, който стреля с левия крак към вратата, но намери напречната греда.

Ботев Пловдив - Локомотив Пловдив 2:0
1:0 Цветелин Чунчуков 27
2:0 Иван Цветков 55

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Пламен Николов, Роман Инез, Божидар Васев, Мариян Огнянов, Томаш Иршак, Лъчезар Балтанов (77-Горан Галешич), Цветелин Чунчуков, Иван Цветков (88-Серкан Юсейн), Александър Колев (64-Милен Гамаков)

Локомотив: Божидар Стойчев, Веселин Филипов, Елиан Парино, Диян Молдованов, Богомил Дяков, Благой Наков (75-Бранимир Костадинов), Бирсент Карагарен, Ванчо Траянов, Янко Сандански, Станислав Маламов (62-Дани Кики), Мартин Камбуров